25 startups geselecteerd voor Mobility Lab 2021

dinsdag 8 juni 2021
timer 4 min
25 startups geselecteerd voor Mobility Lab 2021

Mobility Lab zet dit jaar ook nadrukkelijk in op het oplossen van lokale uitdagingen op het gebied van mobiliteit

25 startups gaan de komende maanden aan de slag om samen met bedrijven, overheden of burgerinitiatieven te komen tot oplossingen voor mobiliteitsproblemen.

Maar liefst 65 startups meldden zich aan voor de 5e editie van Mobility Lab. “Een mooi aantal. We waren verrast door de diversiteit aan inschrijvingen”, vertelt projectleider Janneke Brouwer. Uiteindelijk zijn 25 nationale en internationale startups geselecteerd voor het 9 maanden durende programma. 19 startups komen uit Nederland en de overige deelnemers zijn afkomstig uit het Verenigd Koninkrijk, Italië, Spanje, Duitsland, België en Oostenrijk. Nooit eerder meldden zoveel buitenlandse startups zich aan om hun innovatieve oplossing te testen in de regio Rotterdam, Noord-Brabant of Limburg. Brouwer: “Een mooie ontwikkeling die aantoont dat mobilteitsproblemen universeel zijn en zich niet beperken tot één land.”

Duurzaamheid

Ook in de mobilteitswereld is duurzaamheid uiteraard een thema dat steeds belangrijker wordt. Brouwer: “Dit zagen we duidelijk terug in de inzendingen. Bij een groot deel van de geselecteerde startups staat duurzaamheid voorop. Van Zero-emissie vervoer, een app die je routeadvies geeft voor groen vervoer, duurzame banden voor elektrische voertuigen tot een beloningsprogramma voor duurzame kilometers.

Inclusieve mobiliteit

Dit jaar is er tevens extra aandacht voor inclusieve mobiliteit. Niet voor iedereen is mobiliteit immers vanzelfsprekend. Hierbij gaat het onder meer om mensen met een fysieke beperking, mensen met een lager inkomen of mensen die wonen in afgelegen of landelijke gebieden. Er zijn dit jaar meerdere startups geselecteerd, die zich hier voor inzetten. “Het mobiliteitssysteem van de toekomst is ook inclusief,” aldus Janneke Brouwer. Enkele voorbeelden zijn een Spaanse startup, die met een softwareoplossing voor flexibele busdiensten openbaar vervoer in gebieden met een lage bevolkingsdichtheid mogelijk maakt. Ook een Duitse startup, die een compacte, makkelijker te vervoeren rolstoel heeft gecreërd en een Oostenrijkse startup, die een audio navigatieapp heeft ontwikkeld, leveren een bijdrage aan inclusieve mobiliteit.

Testen bij launching customers en burgerinitiatieven

De komende maanden koppelt Mobility Lab de geselecteerde startups door middel van speeddates aan zogenaamde launching customers. Dit zijn partijen met een specifiek mobiliteitsprobleem waar innovatie mogelijk een oplossing kan zijn. 

Zo zijn auto’s niet welkom in de Helmondse Brainport Smart District, maar tegelijkertijd moeten de straten in de wijk wel toegankelijk zijn voor hulpdiensten, mensen met een gehandicaptenparkeerkaart en verhuiswagens. 

En Breda University of Applied Sciences (Buas) wil post corona een oplossing voor de drukte in het ov naar de campus in de spits. De provincie Zuid-Holland zoekt een deur-tot-deur oplossing voor de laatste kilometers van ov-knooppunt naar eindbestemming. Daarnaast willen diverse gemeentes de verkeersveiligheid rondom scholen verbeteren.

Mobility Lab gaat de startups introduceren bij meer dan 100 verschillende bedrijven en overheden. Zo doen onder andere Brainport Eindhoven, de ANWB, NS en Heijmans mee.

Mobility Lab zet dit jaar ook nadrukkelijk in op het oplossen van lokale uitdagingen op het gebied van mobiliteit. Actieve burgers of buurten die mobiliteitsproblemen ervaren en kansen zien om de mobiliteitservaring in hun buurt te verbeteren, kunnen zich tot de zomer kosteloos aanmelden. Inmiddels hebben diverse buurtenplatforms zich al aangemeld. Zo zijn burgers uit een wijk in Tilburg op zoek naar een manier om duurzame alternatieven aantrekkelijker te maken voor bewoners dan de auto. 

Alumni

Deze editie betrekt Mobility Lab ook oud-deelnemers bij het programma. Mobility Lab alumni die graag willen doortesten of tegen nieuwe uitdagingen aanlopen, zijn uitgenodigd om ook dit jaar weer gebruik te maken van het netwerk van Mobility Lab. Brouwer: “Waarom zou je het kind met het badwater weggooien? Samen maken we impact en zorgen we voor een beter bereikbaar, duurzaam mobiliteitssysteem.” 

Meer informatie, inclusief deelnemers en cases is te vinden op www.mobilitylab.nl/startups

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatstaf voor de 15-minutenstad

30 mei om 09:32 uur

Sinds een aantal jaar neemt de 15-minutenstad een vlucht. Elk zichzelf respecterende stad wil het zijn, lijkt…

Lees verder
descriptionArtikel

Bereikbaarheidsarmoede leidt tot minder keuzevrijheid

23 mei om 15:00 uur

Niet alleen reistijd of reiskosten kunnen een barrière vormen om werk of andere voorzieningen te bereiken. Ook…

Lees verder
descriptionArtikel

Whitepaper: Visie op effectief samenwerken bij complexe gebiedsvraagstukken

3 mei om 09:59 uur

Vraagstukken rond bereikbaarheid en mobiliteit zijn zelden eenvoudig op te lossen. In een wijk of gemeente zijn…

Lees verder
descriptionArtikel

Whitepaper over effectief beleid voor deelmobiliteit

24 feb om 11:10 uur

Hoe zorg je voor effectief beleid voor deelmobiliteit? Een vraag waar veel gemeenten mee worstelen. De kansen…

Lees verder
Laadpaalalarm
person_outlineBlog

RAI slaat laadpaalalarm. Is er reden voor paniek?

17 jan om 11:52 uur

De RAI Vereniging slaat een laadpaalalarm. Er zijn te weinig publieke snellaadpunten voor vrachtwagens en het…

Lees verder
Fietsen-naar-het-werk
descriptionArtikel

Alternatieven voor de auto: kansen en barrières

20 dec 2022
Onderzoek van SmartwayZ.NL naar kansen en barrières van ov, fiets en thuiswerken
Lees verder
descriptionArtikel

Wat moet er komen in de stadslogistieke plannen van de  wethouders?

12 dec 2022 timer3 min
De mobiliteitswethouders van de grote gemeenten hebben nu een halfjaar mogen snuffelen aan de uitdagingen in hun…
Lees verder
parkeren in een dorp
descriptionArtikel

De toekomst van mobiliteitshubs

8 dec 2022
Er wordt al jaren veel gepraat over mobiliteitshubs. 2023 lijkt het jaar van schaalvergroting te worden. Hoe ziet…
Lees verder