Tijd voor een Minister van Ruimte?

timer 2 min
Tijd voor een Minister van Ruimte?

Om alle maatschappelijke opgaven op het gebied van energie, mobiliteit, landschap en milieu het hoofd te kunnen bieden moet de overheid meer dan in het verleden de regie pakken. Wordt het tijd voor een Minister van Ruimte?

Deze vraag stelde het College van Rijksadviseurs zich tijdens de slotuitzending van de Panorama4daagse, een vervolg op het rapport Panorama Nederland dat het college eerder schreef. In de uitzending ging het trio rijksadviseurs in gesprek met stedenbouwkundige Hans Leeflang, wethouder van Utrecht Lot van Hooijdonk en hoogleraar bos- en natuurbeleid aan de WUR, Esther Turnhout.

Gezien de opgaven die voor ons liggen heeft het Rijk de ambitie om steeds integraler te werk te gaan. In de ogen van Daan Zandbelt, een van de rijksadviseurs, strookt dat niet met de huidige werkwijze, waarbij elk ministerie een eigen takenpakket en dus eigen belangen heeft. "Ik zie wel een ministerie voor me dat expliciet de ruimtelijke samenhang van Rijks omgevingsbeleid in het takenpakket heeft", aldus Zandbelt

Eind november geeft het College van Rijksadviseurs, in opdracht van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, een advies over hoe meer samenhang en regie bereikt kan worden. Het zal een van de laatste adviezen van het College in deze samenstelling zijn. Momenteel loopt de procedure voor een nieuw College.


In november verschijnt een speciale editie van Biind Magazine. In tegenstelling tot onze reguliere digitale uitgaven verschijnt deze editie in print, een echt bewaarnummer dus. Een van de interviews is met Daan zandbelt, onderdeel van het College van Rijksadviseurs. Hij vertelt onder meer over de behoefte aan regie door de overheid en wat we kunnen leren van VINEX-wijken. Deze editie gratis ontvangen? Stuur een mailtje naar manon@biind.nl

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Beweging Blue Zone groeit: Hoe worden we samen gezond oud?

Met tachtig deelnemers aan het pre-event en bijna 400 bezoekers op de festivaldag, overschrijdt het tweede Blue…

Lees verder
descriptionArtikel

RIVM: Groene steden essentieel voor bescherming tegen hittegolven

Het Nationaal Hitteplan werpt zijn vruchten af. Sinds 2010 is de kans op sterfte door hitte verminderd. Dat is…

Lees verder
flash_onNieuws

Inspiratieboek De Fijne Stad

In het boek De Fijne Stad van Vincent Luyendijk staan talloze voorbeelden van hoe je een gezonde leefomgeving…

Lees verder
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: gezonde en beweegvriendelijke steden

Hoe maak je een stad gezonder en beweegvriendelijker? Hoe staat het met de gezondheid van kinderen die hoger…

Lees verder
flash_onNieuws

Breda zet groene standaard als national park city

Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…

Lees verder
descriptionArtikel

Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025

Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…

Lees verder
descriptionArtikel

Ontdek gezonde leefomgeving met nieuwe maatstaf

Donderdag vindt tijdens het tweede Blue Zone Festival de lancering plaats van de Blue Zone Festival Score.…

Lees verder
descriptionArtikel

Verdichten en leefbaarheid in steden staat onder druk

Nieuwe organisatie Jane Jacobs Society wil beleidsmakers en onderzoekers samen brengen rond thema’s als (…

Lees verder