Rijk investeert vier miljoen in herstel biodiversiteit

Biodiversiteit is belangrijk voor een gezonde natuur. Daarom investeren het ministerie van OCW, LNV en de Nederlandse Organisatie voor Wetenschapelijk onderzoek (NWO) samen vier miljoen euro in onderzoek naar een natuurinclusieve samenleving.

Het onderzoek richt zich met name op de biodiversiteit in de bebouwde omgeving. De beide ministeries investeren elk één miljoen euro, voor een thematisch programma binnen de Nationale Wetenschapsagenda. De NWO verdubbelt dit bedrag weer, zodat er in totaal vier miljoen beschikbaar is. 

Nationale Wetenschapsagenda

De Nationale Wetenschapsagenda is een overheidsprogramma, en moet er zorg voor dragen dat iedereen mee kan doen aan onderzoek en de samenwerking tussen diverse partijen bevorderen. Wetenschappers, bedrijven, overheden, burgers en maatschappelijke organisaties krijgen zo de kans samen te werken en beter aan te sluiten bij maatschappelijke uitdagingen. Door samenwerking tussen verschillende groepen helpt het programma om actueel onderzoek te stimuleren, waarbij er draagvlak is voor de oplossingen en deze ook toepasbaar zijn.

Natuur als basis voor alles 

Minister Christianne van der Wal voor Natuur en Stikstof: “Natuur is de basis van alles wat leeft en geeft ons voedsel, schone lucht, schoon drinkwater en een prettige leefomgeving. Gezonde en veerkrachtige natuur is onze partner in de uitdagingen waar we voor staan, zoals aanpassing aan klimaatverandering. Daarom werken we aan herstel van de biodiversiteit en versterking van de basiskwaliteit natuur. Met dit budget en met dit programma dragen we bij aan natuurherstel én een natuurinclusieve samenleving, ook in het stedelijk gebied.”

Fluitende vogels

Minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs en Wetenschap: “De vogels die fluiten als je ‘s morgens wakker wordt en de bomen die in hete zomers voor verkoeling zorgen in de wijk, laten zien dat biodiversiteit ook gaat over alledaagse dingen. Onderzoek naar het behouden ervan is essentieel voor onze gezondheid en die van onze planeet. Het is belangrijk hier een verdere impuls aan te kunnen geven, en zo grote maatschappelijke vraagstukken samen te brengen met baanbrekend wetenschappelijk onderzoek.”

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gezocht: sterren van het bedrijventerrein

Het Programma Verduurzaming Bedrijventerreinen (PVB Nederland) organiseert De Sterren van het Bedrijventerrein…

Lees verder
descriptionArtikel

Hoe kwantificeer je het klimaatadaptief vermogen van pleinen?

Veel pleinen in de Rotterdamse buitenwijken zijn in de zomer vreselijk heet en daardoor niet geschikt als…

Lees verder
descriptionArtikel

Natuurinclusieve tuin versterkt sociale cohesie

Ontdek in een showcase en living lab hoe bewoners zijn meegenomen bij de realisatie van een groene…

Lees verder
descriptionArtikel

Amsterdam zet in op biodiversiteit voor toekomstbestendige stad

Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de ambitie om de biodiversiteit in de stad de komende jaren flink te…

Lees verder
flash_onNieuws

Samenwerken aan toekomstbestendige rivieren voor een klimaatrobuust rivierengebied

Begin april 2025 is in Zaltbommel het programma 'Ruimte voor de rivier 2.0' officieel van start gegaan. Dit…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder
descriptionArtikel

Vlaardingen pakt ophoogprogramma steeds integraler aan

Verzakkingen. De polder Holy in het buitengebied van Vlaardingen, waar in de jaren 80 van de vorige eeuw de…

Lees verder