Veel belangstelling voor Groene Hotspots

timer 2 min
Veel belangstelling voor Groene Hotspots

Er is grote belangstelling voor het plan van VHG om verspreid over Nederland Groene Hotspots te vormen. 

Die belangstelling bleek wel tijdens een inspiratiesessie die VHG organiseerde bij de Koninklijke Ginkel Groep in Veenendaal. Er werden ervaringen en ideeën uitgewisseld voor de ontwikkeling van Groene Hotspots. Verschillende AOC's en ROC's waren aanwezig. Groene Hotspots zijn sterke regionale clusters waar onderwijs en bedrijfsleven nauw samenwerken aan de ontwikkeling van het vak en het vakonderwijs. 

Het Wellantcollege in Houten opende vorig jaar als eerste onderwijsinstelling een Groene Hotspot en een aantal andere scholen is ver gevorderd met plannen hiervoor. Als het aan VHG ligt, worden er verspreid over Nederland zeker acht of negen Groene Hotspots gevormd. 

Met de Groene Hotspots ontstaat een verregaande krachtenbundeling tussen het onderwijs en het bedrijfsleven. Een goede koppeling tussen deze twee partijen is, gezien de krapte op de arbeidsmarkt en de onzekere toekomst van AOC's, meer dan noodzakelijk. De afgelopen weken bezocht een delegatie van VHG alle AOC-besturen om de vordering van de plannen te bespreken. 

Binnen de groene hotspots kunnen alle samenwerkingsactiviteiten een plaats krijgen die de afgelopen jaren zijn ontwikkeld om samen goed groen onderwijs te maken. Denk hierbij aan activiteiten voor de vmbo om de doorstroming naar het groene mbo te bevorderen, deskundigheidsbevordering van docenten via stages, gastlessen voor groepsprofessionals, verdiepingslessen, bedrijfsbezoeken enzovoorts. 

Aan de scholen is gevraagd een ambitiedocument op te stellen waarin zij aangeven wat zij samen met het regionale bedrijfsleven willen gaan doen binnen de Groene Hotspot. Het doel hiervan is om op basis daarvan concrete plannen voor het komend schooljaar te realiseren. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Amsterdam ontwikkelt stratenkaart voor aanpak hittestress

Met de reeds geïntroduceerde Koele Groene Stratenkaart brengt Amsterdam verschillende databronnen over hitte,…

Lees verder
flash_onNieuws

Nieuwe Utrechtse openbare ruimtegids versterkt integrale gezonde stad

Utrecht publiceerde onlangs een vernieuwd Handboek Openbare Ruimte waarin niet alleen inrichting, maar ook…

Lees verder
descriptionArtikel

Manifest Gemeenten Natuurinclusief

Achttien gemeenten hebben het Manifest Gemeenten Natuurinclusief aangeboden aan de Tweede Kamer. Met deze tekst…

Lees verder
descriptionArtikel

Waarom natuurinclusief ontwikkelen een fundamentele perspectiefwisseling vraagt

Wie vandaag de dag aan gebiedsontwikkeling werkt, ziet overal hetzelfde spanningsveld: de druk om woningen te…

Lees verder
descriptionArtikel

Vleermuizen hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties

Oost en west voor vleermuizen het best! Deze beestjes hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties,…

Lees verder
descriptionArtikel

Een gezonde leefomgeving begint bij de bodem

De samenstelling en kwaliteit van de bodem zijn bepalend voor een gezonde leefomgeving. In een nieuwbouwproject…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuw Biind Magazine in teken van thema Natuurinclusief

Het nieuwste Biind Magazine staat in het teken van het thema Natuurinclusief.

Lees verder
descriptionArtikel

Aandeslag-Trofee voor aanpak die natuurinclusief bouwen voor elke gemeente haalbaar maakt

Steeds vaker zien Nederlandse gemeenten natuurinclusief bouwen niet meer als extra opgave, maar als kans om…

Lees verder