Steden zijn geen vijanden van kinderen

timer 2 min
Steden zijn geen vijanden van kinderen

Fotobron: Child in the City

Lia Karsten is de nieuwe president van de afdeling wetenschappelijk onderzoek van Child in the City.

Tijdens de negende Child in the City World Conference in Wenen maakte Karsten haar ideeën kenbaar maken voor een verse start van de organisatie. Het uiteindelijke doel is de positie van kinderen in de stad te verbeteren. Tijdens haar toespraak in Wenen zei Karsten: “Steden zonder kinderen, zijn krimpende steden. We moeten zorgen voor onze kinderen, en steden overtuigen dat kinderen waarde hebben voor de stad. Kinderen maken de stad.”

Uitgangspunt veranderen

Karsten zegt dat er te vaak vanuit de problemen wordt gedacht als het gaat om kinderen in de stad. “Maar er zijn ook genoeg positieve aspecten van kind zijn in de stad. We moeten het uitgangspunt veranderen, want steden zijn geen vijanden van kinderen.” Het is van groot belang dat kinderen onderdeel uit blijven maken van de stedelijke omgeving, zeker voor steden die willen groeien en jong willen blijven.

Huidig onderzoek

Karsten doet momenteel onderzoek naar families in de grote steden en hun overwegingen om in de stad te blijven of ergens anders te gaan vestigen. De research leent zich goed om fundamentele redenen om te blijven of te vertrekken in kaart te brengen. Daarnaast kennen de onderzoekers straks de voordelen van in de stad blijven. Problemen in de stad worden ook in kaart gebracht. En dan niet alleen of er genoeg speelruimte is voor kinderen, maar ook de breedte van de stoepen, verkeersveiligheid, inrichting van het schoolplein, de sociale omgeving en andere dagelijkse zaken waar kinderen tegenaan lopen.

Professor universiteit Amsterdam

Karsten is professor Stedelijke Geografie aan de universiteit van Amsterdam en heeft aan veel wetenschappelijke onderzoeken meegewerkt. Tijdens het vorige Child in the City Conference in Gent was ze één van de keynote sprekers.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

TNO over de gezonde leefomgeving en sociale cohesie

Sociale cohesie speelt een cruciale rol in de gezondheid en leefbaarheid van…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen in de hoofdrol: verrassend veelzijdig en verbindend

Groen doet goed – voor zowel mensen als dieren is dat allang geen vraag meer.…

Lees verder
descriptionArtikel

Naar een sociaal-ruimtelijke agenda voor een gezonde wijkleefomgeving

Meer en meer wordt duidelijk hoe sterk de inrichting van de leefomgeving – van…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Van bewegen naar beleid: Mobiliteit in de gezonde leefomgeving

Mobiliteit speelt een sleutelrol in een leefbare en gezonde leefomgeving. Tijdens het Blue Zone Festival op 15…

Lees verder
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: Hét festival voor de gezonde leefomgeving

Op donderdag 15 mei 2025 vindt de tweede editie van het Blue Zone Festival plaats in Amersfoort. Het Blue Zone…

Lees verder
descriptionArtikel

De invloed van ruimtelijk beleid op gezondheid

Ruimtelijk beleid heeft een grote impact op de leefomgeving en daarmee op de gezondheid en het welzijn van…

Lees verder
descriptionArtikel

De Rechtvaardige Straat: Hoe Zwolle de publieke ruimte herverdeelt

Van 7 tot en met 12 april vindt de Week van de Rechtvaardige Straat plaats. Dit initiatief daagt gemeenten uit…

Lees verder