Onderzoek naar verkoeling stad door verschillende boommodellen

timer 1 min
Onderzoek naar verkoeling stad door verschillende boommodellen

Op het voorplein van de faculteit Bouwkunde van TU Delft is een klein klimaatbos geplant. Met dit arboretum wordt onderzocht hoe verschillende boommodellen bijdragen aan het koelen van de stad.

Het onderzoek is onderdeel van het programma Urban Forestry. In totaal komen 75 bomen te staan op het plein voor Bouwkunde, in op maat gemaakt bakken. De bomen zijn met een gemiddelde stammaat van 20-25 cm tussen de 4 en 7 meter hoog en blijven drie jaar lang bij de faculteit staan. Ze worden uitgerust met sensoren die onder andere lucht- en stralingstemperatuur, luchtvochtigheid en de verdamping van de bomen meten. Op deze manier willen de Delftse bomenprofessor René van de Velde en zijn onderzoeksteam in kaart brengen wat het effect is van de bomen op hun stedelijke omgeving.


Kennisontwikkeling

Samen met de VHG en de gemeenten Den Haag, Almere, Dordrecht en Delft wordt actief aan de kennis over bomen in de stad gewerkt. In Almere, Dordrecht en Delft worden spiegelopstellingen ingericht om zo bij te dragen aan de kennisontwikkeling, terwijl zij meteen ook hun eigen steden koelen met bomen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe kwantificeer je het klimaatadaptief vermogen van pleinen?

Veel pleinen in de Rotterdamse buitenwijken zijn in de zomer vreselijk heet en daardoor niet geschikt als…

Lees verder
flash_onNieuws

Samenwerken aan toekomstbestendige rivieren voor een klimaatrobuust rivierengebied

Begin april 2025 is in Zaltbommel het programma 'Ruimte voor de rivier 2.0' officieel van start gegaan. Dit…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder
descriptionArtikel

Vlaardingen pakt ophoogprogramma steeds integraler aan

Verzakkingen. De polder Holy in het buitengebied van Vlaardingen, waar in de jaren 80 van de vorige eeuw de…

Lees verder
flash_onNieuws

Gezonde bodem door rijksbrede samenwerking

Het College van Rijksadviseurs (CRa) benadrukt het belang van rijksbrede samenwerking voor een gezonde bodem.…

Lees verder
descriptionArtikel

Hoe integratie van groen bij woningbouw bijdraagt aan klimaatbestendigheid en leefbaarheid

Groen als onmisbare bouwsteen: kansen en lessen voor woningbouwontwikkeling.

Lees verder
flash_onNieuws

Onderzoek samenhang klimaatopgaven versterkt Nationale klimaatadaptatiestrategie

Om Nederland beter voor te bereiden op klimaatverandering, werkt het Rijk aan de Nationale…

Lees verder