Leiden wordt één van de tien BiodiverCities

timer 2 min
Leiden wordt één van de tien BiodiverCities

Leiden wordt een proeftuin voor biodiversiteit. De stad is geselecteerd als één van de tien steden voor het Europese project BiodiverCities, met als doel de leefbaarheid in steden te verbeteren door vergroening.

Gemeente Leiden werkt samen met Naturalis en de Universiteit Leiden in het project BiodiverCities. Samen met negen andere geselecteerde steden gaat Leiden werken aan het vergroten van de biodiversiteit in de stad en het monitoren daarvan. Ook de ontwikkeling van een groene infrastructuur is onderdeel van het proeject.

"Als we de leefomgeving natuurlijker inrichten, dan kan de achteruitgang van de biodiversiteit geremd worden. Een grotere verscheidenheid aan planten- en diersoorten levert een mooiere natuur op en is goed voor de bestuiving van voedselgewassen of voor waterzuivering", zo is te lezen in een bericht op de website van Universiteit Leiden.

Tijdens het project worden praktische voorbeelden voor het versterken en monitoren van biodiversiteit verzameld. Hieraan werken ook studenten van de studies Biologie en Milieuwetenschappen mee, alsook met bewoners, bedrijven en maatschappelijke organisaties van de stad. 

Op de website Unity.nu is een korte podcast te luisteren met de Leidse wethouder Ashley North over de deelname van de stad aan het project. BiodiverCities is onderdeel van de ambitie van de EU om tegen 2050 het eerste klimaatneutrale continent te zijn.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vijf groene leestips voor de zomer

In de afgelopen vijf jaar is binnen de nieuwbouwsector de bewustwording rondom natuur en klimaatadaptatie…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen in de stad: een investering die zichzelf terugbetaalt

Stedelijk groen is geen luxe, maar noodzaak. Dat blijkt uit een recente kosten-batenanalyse van Rebel en…

Lees verder
descriptionArtikel

Bezuinigingen op Nationale Parken gaan niet door

Er gaat een streep door de voorgenomen bezuinigingen op de Nationale Parken, zo besloot de Tweede Kamer onlangs…

Lees verder
descriptionArtikel

Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten

Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…

Lees verder
descriptionArtikel

De staat van de Nederlandse Biodiversiteit

Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…

Lees verder
flash_onNieuws

Breda zet groene standaard als national park city

Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…

Lees verder
descriptionArtikel

Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025

Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…

Lees verder
descriptionArtikel

Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap

Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…

Lees verder