Gemeente Enschede toegetreden tot Europese denktank voor waterbewuste steden

De Europese Commissie heeft onlangs de gemeente Enschede gekozen om toe te treden tot het partnerschap Water Sensitive City van de EU Urban Agenda. Samen met 21 andere Europese steden, regio’s, ministeries en onderzoeksinstellingen zal Enschede de komende drie jaar bijdragen aan het Europees beleid voor stedelijk watermanagement.

Enschedese en Twentse wateruitdagingen, zoals wateroverlast, droogte en de beschikbaarheid van drinkwater, krijgen hierdoor meer aandacht. Tegelijkertijd kan Enschede waardevolle kennis opdoen over watermanagement in andere Europese steden, wat bijdraagt aan de waterweerbaarheid van de stad.

Wethouder Leefomgeving Marc Teutelink benadrukt de voordelen van deze samenwerking: “De Urban Agenda werkt aan betere regelgeving, financiering en kennisuitwisseling. Dit partnerschap biedt ons de kans om invloed uit te oefenen op beleid en financieringsmogelijkheden, en om onze eigen kennisvragen naar voren te brengen. Bovendien versterkt het ons netwerk binnen Europa.”

Gemeente Enschede werd na een strenge selectie door experts gekozen vanwege haar innovatieve waterbeheer en inspanningen op het gebied van klimaatadaptatie. Dit maakt Enschede een waardevolle deelnemer in de denktank.

Voor de deelname aan Water Sensitive City werkt Enschede samen met andere Twentse gemeenten, zoals Hengelo en Almelo, en Waterschap Vechtstromen. Deze regionale samenwerking is essentieel, aangezien watermanagement vaak gemeentegrenzen overstijgt.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gezocht: sterren van het bedrijventerrein

Het Programma Verduurzaming Bedrijventerreinen (PVB Nederland) organiseert De Sterren van het Bedrijventerrein…

Lees verder
descriptionArtikel

Hoe kwantificeer je het klimaatadaptief vermogen van pleinen?

Veel pleinen in de Rotterdamse buitenwijken zijn in de zomer vreselijk heet en daardoor niet geschikt als…

Lees verder
descriptionArtikel

Natuurinclusieve tuin versterkt sociale cohesie

Ontdek in een showcase en living lab hoe bewoners zijn meegenomen bij de realisatie van een groene…

Lees verder
flash_onNieuws

Samenwerken aan toekomstbestendige rivieren voor een klimaatrobuust rivierengebied

Begin april 2025 is in Zaltbommel het programma 'Ruimte voor de rivier 2.0' officieel van start gegaan. Dit…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder
descriptionArtikel

Vlaardingen pakt ophoogprogramma steeds integraler aan

Verzakkingen. De polder Holy in het buitengebied van Vlaardingen, waar in de jaren 80 van de vorige eeuw de…

Lees verder
flash_onNieuws

Gezonde bodem door rijksbrede samenwerking

Het College van Rijksadviseurs (CRa) benadrukt het belang van rijksbrede samenwerking voor een gezonde bodem.…

Lees verder