Kabinet: distributiecentra concentreren

timer 2 min
Kabinet: distributiecentra concentreren

Distributiecentra zouden verplicht zonnepanelen moeten hebben Foto: Shutterstock

Samen met de provincies wil het Rijk logistieke functies concentreren op bestaande locaties en in logistieke corridors.

Dit voornemen staat in de kamerbrief 'Regie en keuzes in het nationaal omgevingsbeleid' van minster Ollongren aan de Tweede Kamer. 

Invloed op landschap in goede banen leiden

Er komen steeds meer grote distributiecentra, die een grote impact hebben op het landschap. Tegelijkertijd zijn deze centra belangrijk voor de economie. Om de invloed van de districbutiecentra op het landschap in goede banen te leiden, komt er een landelijk gecoördineerde strategie voor de vestiging van logistieke functies. In eerste instantie wordt gekeken naar concentratie van distributiecentra op bestaande locaties, daarna worden knooppunten en (inter)nationale corridors in overweging genomen. Daarbij geldt dat bij mogelijke vestiging sprake moet zijn van een aantoonbare behoefte, goede landschappelijke inpassing en benutting van de nu aanwezige capaciteit van het verkeer- en vervoerssysteem.

Zonnepanelen

Distrubutiecentra kunnen een dubbelfunctie hebben, omdat ze door hun omvang en oppervlak prima geschikt zijn voor het dragen van zonnepanelen. Op die manier leveren ze een forse bijdrage aan het opwekken van duurzame energie. Om gemeenten de mogelijkheid te geven zonnepanelen op distributiecentra te verplichten, zal het kabinet een aanpassing in de bouwregelgeving doorvoeren. 

Lees hier de hele brief van Minister Ollongren

 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe handreiking VTH helpt provincies sturen op een gezonde leefomgeving

Het Interprovinciaal Overleg (IPO) heeft een handreiking laten opstellen die provincies ondersteunt bij het…

Lees verder
descriptionArtikel

Verwachte gezondheidswinst Schone Lucht Akkoord groter dan eerder geraamd

De derde voortgangsmeting van het Schone Lucht Akkoord (SLA) laat zien dat schonere lucht in 2030 naar…

Lees verder
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke…

Lees verder
descriptionArtikel

Eenzaamheid bestrijden met goede inrichting openbare ruimte

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder
descriptionArtikel

Noord-Brabant loopt voorop met ontwikkeling van voedselbossen

De provincie Noord-Brabant heeft het grootste areaal voedselbossen van Nederland. In totaal gaat het om circa…

Lees verder
descriptionArtikel

Gezondheidsverschillen in Nederland vooral op wijkniveau

Gezondheid is niet alleen een uitkomst van zorg, maar hangt nauw samen met de inrichting van de fysieke…

Lees verder
flash_onNieuws

Sport en bewegen krijgen vaste plek in de ruimtelijke ordening

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Daarmee verschuift niet alleen de…

Lees verder
descriptionArtikel

Groene leefomgeving hangt samen met langere levensduur

Mensen die wonen in een omgeving met meer groen, leven gemiddeld langer. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM…

Lees verder