Biind is een thema rijker: Groen.
Groen en gezond: een terugblik op onze magazines

De titel lanceerde in 2018 vier magazines die de positieve effecten van groen op onze gezondheid in de leef-, werk-, zorg- en leeromgeving aantoonden. Oftewel: vier publicaties boordevol kennis waar we nog even de aandacht op willen leggen.
Je hebt hier ongetwijfeld al het een en ander over langs zien komen, maar wist je ook dat thema Groen eerst GroenEffect heette?
GroenEffect #1 – Openbare Ruimte
De Groenzoom, natuurinclusief bouwen, helende tuinen, groen en detentie; dat én meer lees je in de allereerste editie van GroenEffect. Dit digitale magazine leest als een fysiek blad, maar is als website te bezoeken op uw desktop, laptop of mobiele apparaat.
Open hier het magazine.
GroenEffect #2 – Zorg
'De witte jas is groen geworden,' aldus GroenEffect redacteur Wendy Bakker in haar voorwoord. Ook wetenschapsjournalist Mark Mieras ziet de ontwikkeling: de zorg vergroent. In de nieuwste editie van GroenEffect lees je er alles over, van succesvolle voorbeelden tot de vraag: hoe vergroten we de impact van groen op de gezondheid?
Open hier het magazine.
GroenEffect #3 – Gebouwen
De derde editie van het GroenEffect magazine staat het gebouw centraal. Zoals redacteur Wendy Bakker zegt: ‘In de stad liggen nog hectares aan onbenutte ruimte voor natuur: die van het dak en de gevel. Als er weinig plek is voor natuur op het maaiveld, dan moet je de hoogte in.’
Open hier het magazine.
GroenEffect #4 – Onderwijs
'Zelfs een heel klein schoolplein is te vergroenen. In dit magazine komen verschillende groene én blauwe schoolpleinen aan bod. Want ja, waarom zou je een groen schoolplein niet ook meteen klimaatbestendig maken?'
Open hier het magazine.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Nieuwe website voor vogelvriendelijke openbare ruimte
Met de lancering van Vogelrijkestad.nl krijgen gemeenten, ontwerpers en bewoners een nieuw hulpmiddel om steden…
Nieuw rapport: Basiskwaliteit Natuur in de bebouwde omgeving
Dit rapport richt zich op de condities die nodig zijn om Basiskwaliteit Natuur (BKN) in de bebouwde …
Vijf groene leestips voor de zomer
In de afgelopen vijf jaar is binnen de nieuwbouwsector de bewustwording rondom natuur en klimaatadaptatie…
Groen in de stad: een investering die zichzelf terugbetaalt
Stedelijk groen is geen luxe, maar noodzaak. Dat blijkt uit een recente kosten-batenanalyse van Rebel en…
Bezuinigingen op Nationale Parken gaan niet door
Er gaat een streep door de voorgenomen bezuinigingen op de Nationale Parken, zo besloot de Tweede Kamer onlangs…
Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten
Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…
De staat van de Nederlandse Biodiversiteit
Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…
Breda zet groene standaard als national park city
Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…
Reactie toevoegen