Green Deal Groene Daken wordt Nationaal Daken Plan

timer 2 min
Green Deal Groene Daken wordt Nationaal Daken Plan

Na een succesvolle afronding van de Green Deal Groene Daken hebben de partners zich opnieuw gebundeld in de volgende stap: het Nationaal Daken Plan. 

Een groeiend aantal partners van de Green Deal Groene Daken spraken de ambitie uit om na de deal, die op 13 mei 2019 feestelijk werd afgesloten, te blijven samenwerken. Dit heeft geresulteerd in het Nationaal Daken Plan, dat zich inzet om de komende vier jaar het dakenlandschap te ontwikkelen als oplossing voor maatschappelijke opgaven.

Met de Green Deal werkten de partners in de afgelopen vijf jaar aan 'het stapelen van winst op het dak'. De resultaten daarvan hebben zij gebundeld in de Green Deal Groene Daken Legacy. Ook is er een factsheet opgesteld die diverse feiten en cijfers over onder andere het vasthouden van water, de luchtzuiverende werking en de energiebesparing van groene daken bundelt.

Natuurinclusief bouwen

Een groen dak is slechts één van de manieren om de stad klimaatbestendiger en gezonder te maken. Dat is wellicht wel de uitdaging: het is moeilijk te overzien wat er allemaal mogelijk is, waardoor opschaling vaak uitblijft. Zo werd ook besproken tijdens het Nationaal debat Natuurinclusief bouwen, georganiseerd door DuurzaamDoor, of het onderwerp plek heeft in beleid.

Voldoende vragen en mogelijkheden voor opschaling, zo zien wij ook bij Biind. Daarom zijn wij gestart met het netwerk natuurinclusieve omgeving. Ons doel: samen toewerken naar concrete methodes om van natuurinclusief het nieuwe normaal te maken. Meedenken over of meedoen aan dit netwerk? Laat het ons weten!

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vleermuizen hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties

Oost en west voor vleermuizen het best! Deze beestjes hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties,…

Lees verder
descriptionArtikel

Een gezonde leefomgeving begint bij de bodem

De samenstelling en kwaliteit van de bodem zijn bepalend voor een gezonde leefomgeving. In een nieuwbouwproject…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuw Biind Magazine in teken van thema Natuurinclusief

Het nieuwste Biind Magazine staat in het teken van het thema Natuurinclusief.

Lees verder
descriptionArtikel

Aandeslag-Trofee voor aanpak die natuurinclusief bouwen voor elke gemeente haalbaar maakt

Steeds vaker zien Nederlandse gemeenten natuurinclusief bouwen niet meer als extra opgave, maar als kans om…

Lees verder
descriptionArtikel

De toegevoegde waarde van groen op bedrijventerreinen

Meer groen is ook op bedrijventerreinen in veel opzichten een toegevoegde waarde. Die is echter wel eens lastig…

Lees verder
descriptionArtikel

Routekaart naar meer natuur in vrijetijdseconomie

Biodiversiteit speelt een cruciale rol binnen de vrijetijdseconomie. Natuur en landschap vormen niet…

Lees verder
descriptionArtikel

Rotterdam streeft naar natuurinclusieve haven

Havenbedrijf Rotterdam werkt toe naar een natuurinclusieve haven, waarin economische ontwikkeling hand in hand…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen als volwaardig onderdeel van ruimtelijke ontwikkeling: een handreiking

Met de groeiende woningbouwopgave, toenemende klimaatuitdagingen en het verlies aan biodiversiteit staat de…

Lees verder