Projectontwikkelaars moeten de handschoen oppakken!
Ambities zijn er genoeg bij overheden. Dat is goed en nodig. Leefomgevingen moeten klimaatadaptief en natuurinclusief zijn. Woningen moeten circulair gebouwd worden en 0-op-de-meter hebben. Omgevingsparticipatie is een ‘must’. In 2022 wordt de Omgevingswet ingevoerd en je ziet nu al dat veel gemeentes daarop anticiperen. Ze verwachten een proactieve houding bij de ontwikkelaars bij het invullen van de ambities in hun beleid. Het ‘hoe’ is aan de initiatiefnemer. Prachtige kans, toch?
Naast kennis hebben van trends in de markt moet je als projectontwikkelaar misschien vooral weten hoe je de stad als spons gaat inrichten en tegelijk wateroverlast tegengaat.
Het betekent dat projectontwikkelaars zich op nieuwe skills en nieuwe samenwerkingen moeten gaan richten. Naast kennis hebben van trends in de markt moet je als projectontwikkelaar misschien vooral weten hoe je de stad als spons gaat inrichten en tegelijk wateroverlast tegengaat. Hoe je groene, biodiverse netwerken creëert en tegelijk voldoende recreatiemogelijkheden hebt. Of hoe een woonbuurt sociaal duurzaam wordt.
Om zodanig integraal te gaan ontwikkelen – en ontwerpen – moet je innoveren. Het is nodig dat duurzaamheidsaspecten main stream worden; beheersbaar en betaalbaar. Het is nodig dat maatschappelijke waarde een volwaardige plek krijgt in ontwikkelkaders. Het is nu aan de projectontwikkelaar om de handschoen op te pakken. Laten we in 2022 bij Biind projectontwikkelaars daarin ondersteunen om samen te kunnen innoveren. Zodat we kwalitatief hoogwaardig én snel kunnen bouwen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Ontwerp-Nota Ruimte
In elke editie van Stedebouw & Architectuur vraagt de redactie aan een Expertpanel te reageren op een…
Bescherming consumenten bij oneerlijke handelspraktijken
Het kabinet bekijkt of een wettelijke bedenktijd kan worden ingevoerd voor consumenten die grond kopen. Daarmee…
De toegevoegde waarde van groen op bedrijventerreinen
Meer groen is ook op bedrijventerreinen in veel opzichten een toegevoegde waarde. Die is echter wel eens lastig…
Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij gezondere gebiedsinrichting
De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…
PBL: urgente opgaven vragen om duidelijke politieke keuzes
Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) concludeert in recente publicaties dat Nederland voor meerdere grote…
Stand van de Stedenbouw: aanzet tot debat en reflectie
Ontdek ook een uniek overzicht van de huidige praktijk van de Nederlandse ruimtelijke ordening. In het boek…
Ontwerp Nota Ruimte: veel aandacht voor gezondheid
De rijksoverheid heeft de Ontwerp-Nota Ruimte gepubliceerd, de langetermijnvisie voor de inrichting van…
College Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs presenteert nieuwe agenda: Gedeelde grond
Het College van Rijksadviseurs (CRa) presenteert een ambitieuze agenda voor 2025-2029 onder de titel “Gedeelde…

Reactie toevoegen