“Onze stedelijke én landschappelijke visie over groen moet bijgesteld worden”, aldus Eduard van Vliet van Green Art Solutions, die tijdens het Verbindingsfestival verder ingaat op de kansen van bouwen met groen.
Zo benutten we groen optimaal voor onze leefomgeving

Voor Van Vliet is het niet meer dan logisch. Groen filtert stoffen uit de lucht, zuivert water en kan er nog eens subliem uitzien ook. “Waarom benutten we het dan niet meer in onze leefomgeving?” aldus Van Vliet. Op dat vraagstuk gaat hij in tijdens zijn sessie op het online Verbindingsfestival, met onder andere praktische voorbeelden.
Waardecreatie
“Ik laat bijvoorbeeld zien hoe je groen in het landschap kan creëren, met name op het dak of aan de gevel, zodat water op de plek blijft waar het valt”, vertelt Van Vliet. “Zeker nu Nederland steeds droger wordt, wat we ook in de afgelopen weken zien, moeten we met zijn allen voor waterdoorlatend materiaal kiezen. Oók particulieren en óók woningbouwcorporaties. Combineer dat met decentraal zuiveren en je kunt veel van wat je opvangt gebruiken voor bijvoorbeeld de wc, vaatwasser of wasmachine.”
“Door steeds na te denken over de vraag hoe je kunt sturen op kwaliteit en waardecreatie door natuur centraal te stellen, zul je zien dat de mens, en het milieu erachter, gezonder wordt.” Lees meer over Van Vliets visie in dit artikel uit ons Inspiratiemagazine Natuurinclusief Bouwen.
Leer meer tijdens het gratis Verbindingsfestival
Het online Verbindingsfestival brengt tweeduizend professionals uit de bouw, vastgoed, mobiliteit, openbare ruimte en wonen & zorg bij elkaar. Een van de onderwerpen dat onder het overkoepelende thema ‘Slimme en Gezonde Stad’ valt, is natuurinclusief bouwen.
Heb je nog geen ticket bemachtigd? Bekijk hier de hele line-up van het festival en meld je gratis aan.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten
Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…
De staat van de Nederlandse Biodiversiteit
Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…
Breda zet groene standaard als national park city
Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…
Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025
Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…
Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap
Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…
Amsterdam zet in op biodiversiteit voor toekomstbestendige stad
Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de ambitie om de biodiversiteit in de stad de komende jaren flink te…
‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’
Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…
Nature Based Solutions winnen terrein
Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…
Reactie toevoegen