Verticaal dorp Kampung Admiralty is Gebouw van het Jaar 2018

timer 2 min
Verticaal dorp Kampung Admiralty is Gebouw van het Jaar 2018

© Patrick Bingham-Hall, Darren Soh, Lim Weixiang

Tijdens het World Architecture Festival (WAF) in Amsterdam is het duurzame multifunctionele gebouw Kampung Admiralty in Singapore verkozen tot World Building of the Year 2018.

Het complex  heeft op vrijdag 30 november in Amsterdam de prijs ontvangen voor zijn bijzondere combinatie van functies. Het gebouw geldt als prototype voor het opvangen van Singapore’s vergrijzing en bevat derhalve een mix van openbare diensten, waaronder wonen, winkelen en zorgdiensten. Extra bijzonder is het feit dat dit de eerste ontwikkeling in Singapore is die volledig geïntegreerde woningen voor ouderen biedt. 

3 miljoen liter water

In het oog springt de groenblauwe infrastructuur van het gebouw, waaronder het dak dat op diverse niveaus bekleed is met een groen terras. De grote biodiversiteit compenseert voor meer dan honderd procent de CO2-voetafdruk van het gebouw. Ook op de grond maakt het gebouw indruk: de kleine 0,9 hectare die beschikbaar was wordt optimaal gebruikt, aldus de jury.

© Patrick Bingham-Hall, Darren Soh, Lim Weixiang 

Het gebouw, ontworpen door WOHA Architects, biedt een uitweg van de verdichte stad door met groen de woningen, en daarmee de inwoners, te verbinden. Daarnaast levert het de stad een fikse bijdrage aan wateropvang. Het hydrologische systeem dat is toegepast kan jaarlijks ruim drie miljoen liter regenwater opvangen en verwerken tot drinkwater, dat tevens gebruikt wordt voor de irrigatie van het gebouw.

Voorbeeldproject

“De jury roemt het project om de wijze waarop het gebouw de vergrijzing centraal zet door zijn zorgcentrum, sociale huisvesting en commerciële ruimten, die samen een enorme bijdrage leveren aan het publieke domein,” aldus Paul Finch, programmadirecteur van het WAF. “Dit project verbindt op slimme manier diverse lagen van gebouwen in plaats van die separaat te houden in separate hoge blokken. De jury ziet dit als een voorbeeldprojecten voor steden en landen over de hele wereld.”

© Patrick Bingham-Hall, Darren Soh, Lim Weixiang 

De jury bestond uit vier gerenommeerde vertegenwoordigers van de wereldwijde architectuurcommunity, waaronder Nathalie de Vries van architectenbureau MVRDV. Meer informatie over het WAF en de winnaars lees je hier.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Routekaart naar meer natuur in vrijetijdseconomie

Biodiversiteit speelt een cruciale rol binnen de vrijetijdseconomie. Natuur en landschap vormen niet…

Lees verder
descriptionArtikel

Rotterdam streeft naar natuurinclusieve haven

Havenbedrijf Rotterdam werkt toe naar een natuurinclusieve haven, waarin economische ontwikkeling hand in hand…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen als volwaardig onderdeel van ruimtelijke ontwikkeling: een handreiking

Met de groeiende woningbouwopgave, toenemende klimaatuitdagingen en het verlies aan biodiversiteit staat de…

Lees verder
descriptionArtikel

Hittestress en hoosbuien? Corporaties zijn aan zet

Woningcorporaties kunnen met hun woningbezit en buitenruimte een cruciale rol spelen in het vergroenen en…

Lees verder
descriptionArtikel

Bomen voor een leefbare omgeving

In zijn boek De stad is (g)een bos legt auteur Wim Peeters uit waarom bomen in een stad zo belangrijk zijn.

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuwe website voor vogelvriendelijke openbare ruimte

Met de lancering van Vogelrijkestad.nl krijgen gemeenten, ontwerpers en bewoners een nieuw hulpmiddel om steden…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuw rapport: Basiskwaliteit Natuur in de bebouwde omgeving

Dit rapport richt zich op de condities die nodig zijn om Basiskwaliteit Natuur (BKN) in de bebouwde …

Lees verder
descriptionArtikel

Vijf groene leestips voor de zomer

In de afgelopen vijf jaar is binnen de nieuwbouwsector de bewustwording rondom natuur en klimaatadaptatie…

Lees verder