Programma bekend voor Circulair Openbare Ruimte Congres op 19 juni

Op 19 juni organiseert Acquire voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen hebben we weer een gevarieerd programma samengesteld, net als in voorgaande jaren in een festivalachtige opzet met ruimte voor veel ontmoeting. Op 18 juni vindt er een excursie plaats naar het NDW21-terrein in Nijmegen. Het is nog mogelijk je voor (een van) beide dagen aan te melden.

‘Gemeenten inspireren gemeenten om de volgende stap te zetten naar een circulaire openbare ruimte.’ Dat uitgangspunt sloeg vorig jaar aan tijdens de derde, drukbezochte editie van het Circulaire Openbare Ruimte Congres in Leiden. Een mooi signaal om door te pakken, dus daarom bouwen we hierop voort tijdens de aankomende editie op voort met veel gemeenten die aan het woord komen.

Zo vertelt Bauke Lodewijk van de gemeente Leeuwarden hoe braakliggende terreinen via placemaking een broedplaats van circulariteit kunnen zijn. De gemeente Tilburg zet uiteen hoe zij hun groenbeheer via een circulariteitsindex circulair willen krijgen en Amersfoort komt aan het woord over hun circulaire aanpak van betonnen bestratingsmaterialen, een aanpak die zij met Den Haag, Amsterdam, Eindhoven en Zwolle hebben ontwikkeld en graag met andere gemeenten en partijen delen. Lieske Oostveen van de gemeente Utrecht vertelt hoe zij circulair en MVOI concreet naar de uitvoering vertalen en vanuit Wijk bij Duurstede gaat Sara Sprong met Josta Kuijer van het regionale netwerk UCAN in op hoe een kleinere gemeente haar circulaire ambities kan waarmaken.

Verder schuiven enkele gemeenten aan tafel bij Chantal Schrijver. Zij houdt zich bezig met de nieuw op te zetten leidraad voor Het Nieuwe Normaal, voor de openbare ruimte. In een tafelgesprek haalt zij bij de gasten hun denkbeelden hierover op. Verder andere interessante sessies van onder andere RioNed over hoe de riolering als kansrijke motor voor circulaire stappen kan dienen, van Karlijn Bakker van KplusV over twee circulaire aanpakken voor gemeenten: de topdown- of bottomupaanpak, met praktijkvoorbeelden. En daarnaast vertellen Farnauw Hoppe van de gemeente Amersfoort en Roel van der Weerd namens het NPDW hoe je door het bewandelen van De Circulaire Weg duurzaamheid en  circulariteit in je GWW-projecten vergroot.

Verder zijn er workshops, nog meer interesante kennissessies en een kennismarkt met onze partners Antea Group, EcoDynamic, Falco, Groundlevel, Grijsen, Kragten, MBI De Steenmeesters, Roelofs, Speelplan, Streetlife en WeBoost in de festivallounge. Nog niet aangemeld? Dat kan nog steeds via de website van het congres, waar je uiteraard ook het hele programma terugvindt.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

GWW-programma Building Balance en CO2-monitor in de prijzen

Het GWW-programma van Building Balance en CO2-monitor Nederland hebben bij de WOW-dag op 6 juni de WOW-prijs…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Adviestraject 'Grond voor duurzame keuzes in het landelijk gebied'  

Nederland staat voor grote opgaven op het gebied van onder meer wonen, landbouw, natuur, biodiversiteit,…

Lees verder
descriptionArtikel

Meer woningen in de stad kan groen opleveren

Nederland staat voor een grote woningbouwopgave. Uit onderzoek van Janneke van Oorschot (Universiteit van…

Lees verder
descriptionArtikel

Nationaal Dashboard Duurzame Leefomgeving

Het Nationaal Dashboard Duurzame Leefomgeving is een nieuwe tool die inzicht geeft in de staat van het land op…

Lees verder
descriptionArtikel

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp sluit aan bij moderne planontwikkeling

In september wordt tijdens de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht ‘Omgevingsgericht Lichtontwerp; handboek voor…

Lees verder
descriptionArtikel

Stadidentiteit creëren met ledverlichting

De verledding van de openbare verlichting is niet alleen gunstig voor de energiebesparing, het biedt ook veel…

Lees verder
flash_onNieuws

Amsterdam en Rotterdam duurzaamste steden ter wereld

In de zesde editie van de tweejaarlijkse Arcadis Sustainable Cities Index 2024 staan Amsterdam en Rotterdam…

Lees verder