Rob Moritz, architect bij 19 het atelier en bekend van onder andere de transformatie van de watertoren in Zwolle, geeft tijdens het online Verbindingsfestival op 11 juni een masterclass over natuurinclusief bouwen.
Rob Moritz: 'Natuurinclusief ontwerpen = integreren'

Natuurinclusief bouwen is al geruime tijd populair, maar weet nog geen vaste voet aan de grond te krijgen. Onzekere factoren rond de kosten en baten, alsook wet- en regelgeving rond het bouwen met de natuur houden de transitie nog tegen. Volgens architect Moritz ligt de grootste kans voor natuurinclusief bouwen en ontwerpen in de integratie.
In zijn masterclass tijdens het Verbindingsfestival neemt Moritz je mee langs bouwkundige oplossingen voor natuurinclusief bouwen en wordt er gekeken naar praktische voorbeelden die aantonen hoe je nu al kunt bouwen voor mens én dier. Wist je bijvoorbeeld dat de getransformeerde Watertoren in Zwolle van 19 het atelier op vernuftige wijze onderdak biedt aan zwaluwen en vleermuizen?
Neem nu gratis deel aan het Verbindingsfestival
Het Verbindingsfestival is het eerste digitale festival voor professionals in de bouw, vastgoed, mobiliteit, openbare ruimte en wonen & zorg. Met ruim veertig sessies verdeeld over zes thema’s, waaronder natuurinclusief bouwen, is er voor ieder wat wils.
Heb je nog geen ticket bemachtigd? Bekijk hier de hele line-up van het festival en meld je gratis aan.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten
Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…
De staat van de Nederlandse Biodiversiteit
Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…
Breda zet groene standaard als national park city
Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…
Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025
Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…
Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap
Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…
Amsterdam zet in op biodiversiteit voor toekomstbestendige stad
Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de ambitie om de biodiversiteit in de stad de komende jaren flink te…
‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’
Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…
Nature Based Solutions winnen terrein
Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…
Reactie toevoegen