Hoe faciliteer je in de nieuwe werkelijkheid veilige mobiliteit in de openbare ruimte?
Nieuwe normaal uitdaging voor wegbeheerder
Nu Nederland voorzichtig de eerste stappen uit de intelligente lockdown zet, neemt het aantal bewegingen ook weer toe. Dat levert een grote uitdaging op voor de wegbeheerder: hoe faciliteer je in de nieuwe werkelijkheid veilige mobiliteit in de openbare ruimte? De eerste noodmaatregelen liggen al op straat, nu is het zaak om tot een effectief pakket aan maatregelen te komen. XTNT gaat deze uitdaging samen met je aan tijdens het Verbindingsfestival.
Tijdens de sessie van XTNT op het Verbindingsfestival zullen experts Robbin Lankhuijzen en Kirsten van Merwijk u helpen om integrale wijze te kijken naar het nieuwe normaal. De effectiviteit van gemeentelijke maatregelen wordt bepaald door het samenspel van verkeerskundig inzicht, verkeerspsychologie, inrichting van infrastructuur in de openbare ruimte en betrokken communicatie. XTNT kent dit speelveld uitstekend.
Verbeteren, uitbreiden en bestendigen
XTNT helpt u om op drie niveaus te kijken naar ‘het nieuwe normaal’ in de binnenstad en dorpskern. We helpen u indien nodig bij het selecteren en inzetten van relevante maatregelen in uw binnenstad of dorpskern. We geven u inzicht in de effectiviteit van de maatregelen. Met onze kennis van verkeer, infrastructuur, communicatie en gedrag helpen wij u de ingezette maatregelen te evalueren én bij te schaven waar nodig. Op basis van deze ‘quick wins’ zoeken we, samen met belangrijke stakeholders in uw stad of dorp, naar aanknopingspunten voor effectieve en houdbare maatregelen tijdens én na de coronacrisis.
Het Verbindingsfestival brengt op 11 juni 2000 (young) professionals op het gebied van openbare ruimte, mobiliteit en gebouwde omgeving bij elkaar. Bekijk hier het programma en stel je ticket veilig!
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd
Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…
Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen
De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…
TNO en partners lanceren handreiking voor gezonde wijken
TNO heeft samen met Brink, Urban Sync, Rho Adviseurs en Horizons een handreiking gepubliceerd die gezondheid…
‘Het gaat om de sociale context waarin je een woning bouwt’
Bij nieuwe bebiedsontwikkeling gaat het Esther Agricola, regiodirecteur bij BPD|Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (…
Groene woonomgeving vermindert vraag naar geestelijke gezondheidszorg
Mensen in groenere wijken doen minder vaak een beroep op geestelijke gezondheidszorg, blijkt uit onderzoek van…
Klimaatverandering en milieuvervuiling belangrijkste bedreiging voor gezondheid Nederlanders
Klimaatverandering en milieuvervuiling behoren tot de belangrijkste internationale dreigingen voor de…
Nieuwe handreiking VTH helpt provincies sturen op een gezonde leefomgeving
Het Interprovinciaal Overleg (IPO) heeft een handreiking laten opstellen die provincies ondersteunt bij het…
Verwachte gezondheidswinst Schone Lucht Akkoord groter dan eerder geraamd
De derde voortgangsmeting van het Schone Lucht Akkoord (SLA) laat zien dat schonere lucht in 2030 naar…
Reactie toevoegen