Gemeenten dienen hun eigen regels rond milieuzones aan te passen naar de landelijke regels.
Nieuwe landelijke regels voor gemeentelijke milieuzones
Oude borden zoals hier in Rotterdam worden vervangen door nieuwe (zie inzet)
Het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft per 1 januari een aantal wijzigingen in de regelgeving doorgevoerd. Een van de veranderingen is dat er vanaf 2020 landelijke regels rond milieuzones gelden. Tot eind oktober hebben gemeenten de tijd om hun eigen regels aan te passen naar de landelijke wetgeving.
Gele en groene milieuzones
De landelijke regels maken een eind aan onder meer de verschillende verkeersborden die gemeenten hanteren. Op nieuwe borden staat de emissieklasse aangegeven. Het cijfer en de kleur geven aan of een voertuig een milieuzone mag inrijden. Er zijn groene (emissieklasse 4 of hoger) en gele (emissieklasse 3 of hoger) milieuzones. Welke regels gelden voor welk voertuig lees je hier.
Overgangsperiode
Tot 29 oktober gelden nog niet overal de landelijke regels. Op deze kaart is te zien welke regels in welke gemeenten gelden.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Drie regiowinnaars EO Wijersprijsvraag bekend
De Eo Wijersstichting heeft in de dertiende editie van haar prijsvraag de winnende inzendingen aangewezen voor…
Hitte is in Amsterdam een integrale opgave
In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een hittecoördinator aan een aanpak die verder gaat dan verkoeling…
'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'
Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…
Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken
De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…
Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte
Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…
Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid
Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…
Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd
Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…
Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen
De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…
Reactie toevoegen