83 procent van de binnenstad van Antwerpen moet vanaf 2024 voetgangerszone of autoluw worden. Dat kondigt de schepen voor mobiliteit Koen Kennis aan.
Meer dan 80 procent Antwerpse binnenstad in 2024 voetgangervriendelijk

Foto Shutterstock
De plannen van Koen Kennis zijn deels ingegeven door de coronacrisis: “Nu de winkels, cafés en restaurants heropenen en reizen opnieuw mogelijk wordt, onderzoeken we waar we een tandje bij kunnen steken om Antwerpen nog wandelvriendelijker te maken”, zegt schepen Kennis tegen Het Nieuwsblad. “We bekijken hierbij de volledige 16de-eeuwse binnenstad. Zowel bewoners en bezoekers gaan hier hun voordeel bij doen."
Middeleeuwse stad
De komende jaren worden in Antwerpen verschillende straten opnieuw aangelegd, waarvan 16 procent woonerf en 29 procent autovrij of -luw. In totaal moet 83 procent van alle straten in de binnenstad die status krijgen. Dat past bovendien beter bij het middeleeuwse karakter van Antwerpen, meent districtsburgemeester Paul Cordy. “Met de aanleg van woonerven geven we die voetganger prioriteit, maar houden we de straten ook toegankelijk voor de bewoner die zich met fiets of wagen moet verplaatsen.”
Bewonersparkeren
Een van de maatregelen die moet bijdragen aan het doel is het invoeren van bewonersparkeren. In een groot deel van de stad mag dan alleen nog maar geparkeerd worden door bewoners, bezoekrs van bewoners en vergunninghouders. Bezoekers van de stad worden via parkeerlussen naar parkeerterreinen en -garages geleid.
Meest gelezen
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Nieuwe tool RIVM en TNO geeft inzicht in hoe gezond leefomgeving is
Het RIVM maakte met TNO een instrument om meer inzicht te krijgen in hoe gezond de leefomgeving is. De tool is…
Mensdenken als ontwerpfilosofie voor dorpen en steden
De moderne tijd - en met name de auto - heeft onze dorpen en steden radicaal veranderd. Is het tij nog te keren…
Wat kunnen we leren van de Friese bloeizones?
In Friesland staan gezonde leefomgevingen al enkele jaren op de agenda. Dat komt…
Openbare ruimte als sleutel voor gezondheid
De openbare ruimte speelt een steeds belangrijkere rol in het bevorderen van gezondheid en welzijn. Dat blijkt…
RVS: Ongezonde planeet zorgt voor ongezonde samenleving
Een ongezonde planeet is niet alleen een ecologisch probleem, maar ook een urgente kwestie voor onze…
Kunnen wonen, werken en natuur naadloos samengaan?
Het Expertpanel van het platform Stedebouw & Architectuur kreeg onlangs een Stelling over…
'Maak zelf fietsen naar school weer de norm'
Steeds minder kinderen gaan actief naar school. De Beweegalliantie en partners roepen daarom gemeenten en…
Bezuinigingen op Nationale Parken gaan niet door
Er gaat een streep door de voorgenomen bezuinigingen op de Nationale Parken, zo besloot de Tweede Kamer onlangs…
Reactie toevoegen