Living Lab op Zernikecomplex Groningen

timer 1 min
Living Lab op Zernikecomplex Groningen

 Bij het Zernike Complex in Groningen een Living Lab voor de infra opgezet.

Het Living Lab is een initiatief van BuildinG, PolyCiviel en Ohpen Ingenieurs en is opgezet op in te spelen op de toekomstige klimaatbestendigheid en duurzaamheid. De proeftuin biedt ruimte om te onderzoeken, testen en valideren. Hierbij wordt nadrukkelijk de samenwerking gezocht met de onderwijsinstellingen van Zernike. De initiatiefnemers van het Living Lab nemen niet alleen actief deel aan de ontwikkeling van de bedrijfstuin, maar zijn ook mede-investeerders. 

Er is bewust gekozen voor de vestiging van het Living Lab in Groningen. De ligging van Groningen, de al bestaande kennis en bedrijvigheid op het gebied van energie en klimaat en het internationale speelveld waar Groningse onderzoekers zich in bevinden, speelde een belangrijke rol in de keuze voor Groningen. 

Om de proeftuin en nieuwe bouwconcepten toegankelijk te maken is infrastructuur nodig. Van de nood wordt een deugd gemaakt door een zestaal baanbrekende innovatie op het gebied van asfalt- en betonverharding, waterbeheersing en slimme nutsvoorzieningen toe te passen. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie regiowinnaars EO Wijersprijsvraag bekend

De Eo Wijersstichting heeft in de dertiende editie van haar prijsvraag de winnende inzendingen aangewezen voor…

Lees verder
descriptionArtikel

Hitte is in Amsterdam een integrale opgave

In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een hittecoördinator aan een aanpak die verder gaat dan verkoeling…

Lees verder
descriptionArtikel

'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'

Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…

Lees verder
descriptionArtikel

Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken

De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…

Lees verder
descriptionArtikel

Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte

Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…

Lees verder
flash_onNieuws

Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid

Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…

Lees verder
descriptionArtikel

Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder
descriptionArtikel

Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen

De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…

Lees verder