Living Lab op Zernikecomplex Groningen

timer 1 min
Living Lab op Zernikecomplex Groningen

 Bij het Zernike Complex in Groningen een Living Lab voor de infra opgezet.

Het Living Lab is een initiatief van BuildinG, PolyCiviel en Ohpen Ingenieurs en is opgezet op in te spelen op de toekomstige klimaatbestendigheid en duurzaamheid. De proeftuin biedt ruimte om te onderzoeken, testen en valideren. Hierbij wordt nadrukkelijk de samenwerking gezocht met de onderwijsinstellingen van Zernike. De initiatiefnemers van het Living Lab nemen niet alleen actief deel aan de ontwikkeling van de bedrijfstuin, maar zijn ook mede-investeerders. 

Er is bewust gekozen voor de vestiging van het Living Lab in Groningen. De ligging van Groningen, de al bestaande kennis en bedrijvigheid op het gebied van energie en klimaat en het internationale speelveld waar Groningse onderzoekers zich in bevinden, speelde een belangrijke rol in de keuze voor Groningen. 

Om de proeftuin en nieuwe bouwconcepten toegankelijk te maken is infrastructuur nodig. Van de nood wordt een deugd gemaakt door een zestaal baanbrekende innovatie op het gebied van asfalt- en betonverharding, waterbeheersing en slimme nutsvoorzieningen toe te passen. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Openbare ruimte als sleutel voor gezondheid

De openbare ruimte speelt een steeds belangrijkere rol in het bevorderen van gezondheid en welzijn. Dat blijkt…

Lees verder
descriptionArtikel

RVS: Ongezonde planeet zorgt voor ongezonde samenleving

Een ongezonde planeet is niet alleen een ecologisch probleem, maar ook een urgente kwestie voor onze…

Lees verder
descriptionArtikel

Kunnen wonen, werken en natuur naadloos samengaan?

Het Expertpanel van het platform Stedebouw & Architectuur kreeg onlangs een Stelling over…

Lees verder
descriptionArtikel

Bezuinigingen op Nationale Parken gaan niet door

Er gaat een streep door de voorgenomen bezuinigingen op de Nationale Parken, zo besloot de Tweede Kamer onlangs…

Lees verder
flash_onNieuws

400 miljoen voor leefbaarheid in 20 stedelijke gebieden

Vanaf 7 juli 2025 kunnen gemeenten in twintig kwetsbare stedelijke gebieden subsidie aanvragen om de…

Lees verder
descriptionArtikel

Beweging Blue Zone groeit: Hoe worden we samen gezond oud?

Met tachtig deelnemers aan het pre-event en bijna 400 bezoekers op de festivaldag, overschrijdt het tweede Blue…

Lees verder
descriptionArtikel

RIVM: Groene steden essentieel voor bescherming tegen hittegolven

Het Nationaal Hitteplan werpt zijn vruchten af. Sinds 2010 is de kans op sterfte door hitte verminderd. Dat is…

Lees verder
flash_onNieuws

Inspiratieboek De Fijne Stad

In het boek De Fijne Stad van Vincent Luyendijk staan talloze voorbeelden van hoe je een gezonde leefomgeving…

Lees verder