KNVB start in samenwerking met ENGIE het slimme mobiliteitsprogramma GO.
KNVB zet zich in voor CO2-reductie
Dit mobiliteitsprogramma moet helpen het CO2-gehalte te reduceren.
In totaal zorgen vervoer per auto, bus en trein voor 65 kiloton CO2-uitstoot per jaar. Dat moet omlaag, zo zeggen ze bij de KNVB. "De KNVB gaat de uitdaging aan om CO2-reductie te bewerkstelligen over al deze vormen van transport en is daarom, samen met ENGIE, het slimme mobiliteitsprogramma GO gestart", zegt Eric Gudde, Directeur Betaald Voetbal van de KNVB.
Mobiliteit verduurzamen
Duurzame mobiliteit speelt een belangrijke rol in de energietransitie voor technisch dienstverlener en energieleverancier ENGIE. “Om de CO₂-uitstoot in 2050 met 95 procent te reduceren zullen we onze mobiliteit slimmer en verantwoorder moeten aanpakken”, zegt Jacco van der Burg, Manager Smart Mobility en E-Mobility bij ENGIE Infra & Mobility. “We willen elektrisch rijden maximaal faciliteren, omdat hier de grootste milieuwinst te behalen valt. Daarom vinden we de samenwerking met de KNVB perfect aansluiten bij onze doelstellingen. We pakken de aanvoerdersrol om twintig procent CO2-reductie te realiseren binnen het Nederlands voetbal.”
Mobiliteitsoplossingen met duurzaamheid in achterhoofd
Binnen het GO-mobiliteitsprogramma worden de komende jaren verschillende slimme oplossingen ontwikkeld om mobiliteit zo duurzaam en slim mogelijk in te richten. Zo wordt er gekeken naar het optimaliseren van het speelschema, het integreren van nieuwe manieren van transport, het beschikbaar stellen van elektrische deelauto's voor voetballers, en een slimme carpoolapp die adviseert hoe je samen naar een training of wedstrijd kan rijden. Daarnaast wordt er onderzocht of het mogelijk is om aan het betaald voetbal en amateurverenigingen mogelijkheden te bieden om samen te investeren in laadpalen voor elektrische auto's of spelersbussen.
Meest gelezen
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Breda opent het eerste volledig rookvrije stadspark in Nederland
In Breda werkt de gemeente aan de realisatie van het Seeligpark, dat op 6 mei 2026 zijn deuren opent en, naar…
Samen aan de slag voor een gezondere leefomgeving!
Een gezondere leefomgeving ontstaat niet vanzelf. We weten al veel over wat werkt, maar de stap van weten naar…
ZonMw deelt lessen over samenwerken aan gezonde leefomgeving
ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd over samenwerken aan een gezonde leefomgeving. De bundel…
Strokenbeleid moet Gelderland helpen uit de stikstofimpasse te komen
De provincie Gelderland heeft een nieuw strokenbeleid vastgesteld om de stikstofuitstoot rond kwetsbare…
Kader voor gezondheid in de openbare ruimte: vuistregels voor bewegen, groen en ontmoeten
Het RIVM presenteert een set ruimtelijke vuistregels gericht op het bevorderen van gezondheid in de openbare…
Investeren in een schoner milieu levert wereldwijde voordelen op
Een recent rapport van het United Nations Environment Programme (UNEP) laat zien dat investeringen in een…
Lage brede welvaart aan randen van Nederland
In het oosten van Groningen en Drenthe, het midden en zuiden van Limburg en Zeeuws-Vlaanderen en het…
Natuurinclusief Manifestatie brengt 54 partijen samen voor groen wonen en leven
Tijdens de eerste Natuurinclusief Manifestatie ondertekenden 54 bedrijven, NGO’s en maatschappelijke…
Reactie toevoegen