Er ontwikkelt zich een gezondheidsramp in Nederland, waarbij de welvaart in gevaar komt als er niet snel wordt ingegrepen. Dat stellen 22 samenwerkende gezondheidsfondsen.
Nederlandse welvaart in gevaar door gezondheidscrisis
Nederlanders leven steeds korter in goede gezondheid en het aantal mensen met een chronische aandoening neemt toe, mede door ongezonde levensstijlkeuzes. Daarnaast staat de gezondheid van jeugd onder druk, ze kampen onder meer met mentale klachten, onvoldoende beweging en overgewicht.
De gezondheidsfondsen riepen op tot een gezondheidstransitie en pleiten voor preventie en gezondheid als centraak uitgangspunt in overheidsbeleid.
Hiervoor hebben de organisaties een manifest opgesteld waarin onder meer het bedrijfsleven wordt opgeroepen zich in te spannen om de gezondheid in Nederland te beschermen.
MOVE24
Een beweegvriendelijke omgeving kan ene belangrijke bijdrage leveren aan een gezonde leefstijl. Hier meer over weten? Kom dan op 15 oktober naar MOVE24, het event voor de beweegvriendelijke omgeving. Kijk voor meer informatie op www.move24.nl
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Drie regiowinnaars EO Wijersprijsvraag bekend
De Eo Wijersstichting heeft in de dertiende editie van haar prijsvraag de winnende inzendingen aangewezen voor…
Hitte is in Amsterdam een integrale opgave
In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een hittecoördinator aan een aanpak die verder gaat dan verkoeling…
'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'
Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…
Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken
De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…
Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte
Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…
Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid
Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…
Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd
Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…
Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen
De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…