Inspiratieboek De Fijne Stad

In het boek De Fijne Stad van Vincent Luyendijk staan talloze voorbeelden van hoe je een gezonde leefomgeving creëert in stedelijk gebied.

"Dit boek gaat over wat er wél gebeurt. Over plekken waar het lukt. Waar steden zich opnieuw uitvinden, soms radicaal, soms juist in het kleine", zegt de auteur er zelf over op zijn website.

In het boek staan bijdragen van onder andere Marco te Brömmelstroet, Nadina Galle, Wendy van Kessel, Wouter Veldhuis en Chris Bruntlett.

Kijk hier voor meer informatie en/of om het boek te bestellen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie regiowinnaars EO Wijersprijsvraag bekend

De Eo Wijersstichting heeft in de dertiende editie van haar prijsvraag de winnende inzendingen aangewezen voor…

Lees verder
descriptionArtikel

Hitte is in Amsterdam een integrale opgave

In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een hittecoördinator aan een aanpak die verder gaat dan verkoeling…

Lees verder
descriptionArtikel

'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'

Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…

Lees verder
descriptionArtikel

Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken

De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…

Lees verder
descriptionArtikel

Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte

Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…

Lees verder
flash_onNieuws

Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid

Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…

Lees verder
descriptionArtikel

Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder
descriptionArtikel

Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen

De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…

Lees verder