Erasmus MC, TU Delft en Erasmus Universiteit versterken wetenschappelijke samenwerking

timer 2 min
Erasmus MC, TU Delft en Erasmus Universiteit versterken wetenschappelijke samenwerking

De ingenieurs van TU Delft gaan samenwerken met de artsen van het Erasmus MC Foto: Shutterstock

Met name op het gebied van gezonheid is een maatschappelijke en wetenschappelijke noodzaak voor een nauwere samenwerking tussen de drie instellingen.

De komende maanden gaan het Erasmus MC, Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) en TU Delft de mogelijkheden verkennen om hun samenwerking systematisch uit te bouwen. De vakgebieden van geneeskunde, technologie en sociale wetenschappen hebben wetenschappelijk baanbrekende oplossingen nodig voor complexe en kostbare vraagstukken. "Het is daarom essentieel dat zowel de medische zorg, het medisch onderzoek als ook het klinisch handelen naadloos aangesloten zijn op de vele grensverleggende ontwikkelingen binnen de ingenieurswetenschappen. Een dergelijke opschaling van zo’n samenwerking draagt bij aan zowel de ingenieurs- als medische wetenschappen.", zo meldt de TU Delft.


Sociale wetenschappen

Deze dominante ontwikkeling wordt verder verrijkt vanuit het perspectief dat de sociale wetenschappen bieden. Sociaalwetenschappelijk onderwijs en onderzoek, inclusief inzicht in ethische aspecten, draagt bij aan de maatschappelijke acceptatie en financiering van innovaties op het terrein van gezondheid en gezondheidszorg.


Energietransitie en urban cities development

TU Delft en EUR gaan ook de meerwaarde van nauwere wetenschappelijke samenwerking op een reeks andere terreinen verkennen. Hierbij moet worden gedacht aan data science en AI (Artificial Intelligence), entrepreneurship, energietransitie in de regio-Rotterdam regio (in het bijzonder de haven), urban cities development, en human-robot interactie.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen

De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…

Lees verder
descriptionArtikel

TNO en partners lanceren handreiking voor gezonde wijken

TNO heeft samen met Brink, Urban Sync, Rho Adviseurs en Horizons een handreiking gepubliceerd die gezondheid…

Lees verder
descriptionArtikel

‘Het gaat om de sociale context waarin je een woning bouwt’

Bij nieuwe bebiedsontwikkeling gaat het Esther Agricola, regiodirecteur bij BPD|Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (…

Lees verder
descriptionArtikel

Groene woonomgeving vermindert vraag naar geestelijke gezondheidszorg

Mensen in groenere wijken doen minder vaak een beroep op geestelijke gezondheidszorg, blijkt uit onderzoek van…

Lees verder
descriptionArtikel

Klimaatverandering en milieuvervuiling belangrijkste bedreiging voor gezondheid Nederlanders

Klimaatverandering en milieuvervuiling behoren tot de belangrijkste internationale dreigingen voor de…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuwe handreiking VTH helpt provincies sturen op een gezonde leefomgeving

Het Interprovinciaal Overleg (IPO) heeft een handreiking laten opstellen die provincies ondersteunt bij het…

Lees verder
descriptionArtikel

Verwachte gezondheidswinst Schone Lucht Akkoord groter dan eerder geraamd

De derde voortgangsmeting van het Schone Lucht Akkoord (SLA) laat zien dat schonere lucht in 2030 naar…

Lees verder
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke…

Lees verder