Eerste exemplaar Het Levende Gebouw overhandigd

timer 2 min
Eerste exemplaar Het Levende Gebouw overhandigd

Overhandiging van Het Levende Gebouw aan Ed Nijpels.

Het Levende Gebouw, een handleiding over groen op, aan en in gebouwen, is op dinsdag 7 mei overhandigd aan Ed Nijpels, voorzitter van het Klimaatberaad.

Het Levende Gebouw is een boekwerk met inspirerende ideeën voor groene gebouwen, goed voor mens, klimaat, natuur en economie. Gebouwen die bijdragen aan het integraal aanpakken van de maatschappelijke uitdagingen op het gebied van wateroverlast, hittestress, energie, gezondheid, biodiversiteit en circulariteit. Met dit concept voor levende gebouwen wil Branchevereniging VHG laten zien hoe groen kan bijdragen aan de opgave om te vergroenen én te verdichten.

VHG-directeur Egbert Roozen: “De groenbranche is niet bezig om decoratie aan te leggen met groen, we zijn bezig om groen met waarde te realiseren. Na de succesvolle introductie van het concept De Levende Tuin was er ook behoefte om dit te vertalen naar gebouwen, zodat deze energieneutraal, klimaatrobuust en natuurinclusief kunnen worden. Het resultaat is dit boekwerk, dat naar onze mening een bron van inspiratie kan zijn voor de partijen die het Klimaatakkoord gaan uitwerken.”

Opzet

Het boekwerk bevat vierhonderd gerealiseerde praktijkvoorbeelden met toelichting, gebaseerd op wetenschappelijk onderzoek en ervaringen uit de praktijk. De handleiding is bedoeld om groenprofessionals, opdrachtgevers, architecten, landschapsarchitecten en projectontwikkelaars te helpen en inspireren bij het integraal ontwerpen, bouwen en beheren van levende gebouwen. Ook provincies en gemeenten die aan het begin staan van het proces van (her)ontwikkeling van een locatie kunnen veel hebben aan deze handleiding.

De informatie is geordend binnen negentien thema’s zoals water, temperatuur, luchtkwaliteit, duurzame materialen, biodiversiteit, geluid, ontspannen en ontmoeten of voedsel en bloemen. Om heel gericht de meerwaarden van groen te belichten, is er voor elk type gebruiksfunctie van een gebouw een mindmap toegevoegd. Deze geeft een overzicht van de verschillende meerwaarden van groen. Deze meerwaarden worden ook kort toegelicht. Daarnaast is er een mindmap over Het Levende Gebouw in relatie tot diverse gebouwcertificeringen.

Bestellen en inzien

De handleiding is ontwikkeld en samengesteld door groene conceptontwikkelaar Kim van der Leest, met medewerking en input van vooraanstaande wetenschappers, (landschaps-) architecten, groenprofessionals en diverse organisaties. Het boekwerk is te bestellen via de VHG-website

Zie je de handleiding liever digitaal in? Dat kan ook! Ga daarvoor naar deze link.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten

Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…

Lees verder
descriptionArtikel

De staat van de Nederlandse Biodiversiteit

Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…

Lees verder
flash_onNieuws

Breda zet groene standaard als national park city

Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…

Lees verder
descriptionArtikel

Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025

Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…

Lees verder
descriptionArtikel

Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap

Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…

Lees verder
descriptionArtikel

Amsterdam zet in op biodiversiteit voor toekomstbestendige stad

Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de ambitie om de biodiversiteit in de stad de komende jaren flink te…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder