Amsterdam stopt met luchtzuiverende Citytrees

timer 2 min
Amsterdam stopt met luchtzuiverende Citytrees

Een Citytree in Brussel.

In september 2018 zijn acht Citytrees in Amsterdam geplaatst, bedoeld om de lucht langs de drukke Valkenburgerstraat te zuiveren. Onderzoek echter aan dat het effect tegenvalt.

De gemeente Amsterdam had als doel de lucht langs de Valkenburgerstraat met 10 tot 20 procent te verschonen. Uit onderzoek van de Wageningen Universiteit en de GGD Amsterdam blijkt echter dat de huidige capaciteit van de Citytrees te bepertk is om dit doel te behalen. Zelfs een verdubbeling van de huidige capaciteit zou niet voldoende zijn, zo laat de gemeente weten.

De met mosplanten gevulde panelen zuigen lucht van de straatkant, die wordt gefilterd door de mosplanten. Het mechanisme zou 20 procent van het fijnstof en 5 procent stikstofdoxide moeten wegvangen. Het onderzoek wijst uit dat het effect niet significant genoeg is: aan de hand van een realistisch computermodel werd berekend dat de concentratie fijnstof met minder dan 1 procent daalde. De hoeveelheid stikstofoxide nam juist met 0,5 procent toe, omdat de lucht onvoldoende gezuiderd aan de gevelkant werd uitgeblazen.

De Citytrees hebben er anderhalf jaar gestaan. De leverancier haalt ze weg nu blijkt dat ze onvoldoende effect hebben. Vanuit Knowledge Mile Park, een initiatief voor een groene stadsstraat van de IJtunnel tot en met het Amstelplein, wordt onderzocht of de Citytrees kunnen worden vervangen door bomen.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vleermuizen hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties

Oost en west voor vleermuizen het best! Deze beestjes hebben baat bij warme, maar niet te warme locaties,…

Lees verder
descriptionArtikel

Een gezonde leefomgeving begint bij de bodem

De samenstelling en kwaliteit van de bodem zijn bepalend voor een gezonde leefomgeving. In een nieuwbouwproject…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuw Biind Magazine in teken van thema Natuurinclusief

Het nieuwste Biind Magazine staat in het teken van het thema Natuurinclusief.

Lees verder
descriptionArtikel

Aandeslag-Trofee voor aanpak die natuurinclusief bouwen voor elke gemeente haalbaar maakt

Steeds vaker zien Nederlandse gemeenten natuurinclusief bouwen niet meer als extra opgave, maar als kans om…

Lees verder
descriptionArtikel

Forse investering nodig voor klimaatbestendige hoofdstad

Ingenieursbureau Arcadis heeft voor de gemeente Amsterdam doorgerekend wat het per buurt kost én oplevert om de…

Lees verder
descriptionArtikel

De toegevoegde waarde van groen op bedrijventerreinen

Meer groen is ook op bedrijventerreinen in veel opzichten een toegevoegde waarde. Die is echter wel eens lastig…

Lees verder
descriptionArtikel

1000 hectare extra groen in Rotterdam

Gemeente Rotterdam presenteerde onlangs het toekomstperspectief Groene Waterstad 2050. De ambitie is om…

Lees verder
descriptionArtikel

Routekaart naar meer natuur in vrijetijdseconomie

Biodiversiteit speelt een cruciale rol binnen de vrijetijdseconomie. Natuur en landschap vormen niet…

Lees verder