Aeres Hogeschool Almere zet gamification in voor groen project

timer 2 min
Aeres Hogeschool Almere zet gamification in voor groen project

De Aeres Hogeschool Almere en Gainplay Studio hebben financiering gekregen bij de Nationale Wetenschapsagenda (NWN) voor een project dat de relatie tussen de waardering van groene leefomgevingen vergelijkt met de wetenschappelijke benadering van die omgevingen.

Een groene wijk draagt bij aan de gezondheid en het welzijn van de inwoners. Dat wijst onderzoek uit. Nu heerst de vraag of de groene toepassingen die worden gedaan in wijken wel overeenkomen met de wensen en behoeften van de inwoners. Hoe zien inwoners de relatie tussen groen en gezondheid? Deze vraag staat aan de basis van het project van de Hogeschool en GainPlay Studio.

Het project, dat in september 2019 start, stelt een digitale 3D-omgeving beschikbaar met een app. Hierin kunnen inwoners met speltypische technieken en elementen zelf een groene ruimte voor hun wijk ontwerpen. Deze ontwerpen kunnen worden gedeeld met andere inwoners zodat er feedback op kan worden gegeven en om op de ontwerpen te stemmen. De makers van de app kunnen deze uitkomsten vergelijken met data uit de wetenschap om te zien of er overeenkomsten zijn tussen de wetenschap en de zienswijze van de inwoners.

Het project heeft een looptijd van een jaar. Beide partners zien dit als een eerste aanzet voor meer onderzoek naar de wijze waarop nieuwe, 3D visualisatie- en speltechnieken uit de game-wereld ingezet kunnen worden bij bewonersparticipatie die gericht is op het ontwerpen en inrichten van de groene leefomgeving in steden. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten

Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…

Lees verder
descriptionArtikel

De staat van de Nederlandse Biodiversiteit

Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…

Lees verder
flash_onNieuws

Breda zet groene standaard als national park city

Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…

Lees verder
descriptionArtikel

Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025

Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…

Lees verder
descriptionArtikel

Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap

Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…

Lees verder
descriptionArtikel

Amsterdam zet in op biodiversiteit voor toekomstbestendige stad

Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de ambitie om de biodiversiteit in de stad de komende jaren flink te…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder