Wonen in het groen doet langer bewegen

timer 2 min
Wonen in het groen doet langer bewegen

Mensen die in een groene omgeving wonen, houden hun beweegniveau langer vast dan mensen die niet in het groen wonen. 

Dit blijkt uit een recente studie van Wageningen UR en Maastricht University. 

In deze studie is onderzocht of de woonomgeving een rol speelt bij het volhouden van een beweegniveau aan het eind van een leefstijlinterventie, schrijft Sjerp de Vries van Wageningen Environmental Research. De interventie die centraal staat in dit onderzoek is de Beweegkuur. Deze interventie heeft als doel mensen met een ongezond gewicht te begeleiden naar een gezondere leefstijl, waarin zowel het eet- als beweeggedrag centraal staat.
 
De deelnemer van Beweegkuur maakt vóór deelname een eigen rapportage waarin het aantal beweegminuten per week staan weergegeven. Mensen die een jaar na de Beweegkuur nog steeds op hetzelfde niveau of hoger zitten, worden volhouders genoemd. Een groenere woonomgeving gaat gepaard met een grotere kans dat de deelnemer het beweegniveau vasthoudt.
 
Uit het onderzoek van de universiteiten blijkt dus dat meer groen in de directe omgeving een grotere kans biedt op bewegen als uitstroomactiviteit. Daarbij kiezen mensen die in een groene omgeving wonen minder vaak voor fitness, maar dit zou ook aan het geringe aanbod van fitness kunnen liggen in die omgeving. Tevens houden veel mensen fitness niet lang vol: van de deelnemers van Beweegkuur die fitness als sport kozen, beoefende slechts 53% dit een jaar later nog steeds. Aanvullende analyses laten zien dat intensieve activiteiten een grotere kans op uitval kennen. 
 
Lees hier het rapport omtrent het beweegniveau na de Beweegkuur. 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vijf groene leestips voor de zomer

In de afgelopen vijf jaar is binnen de nieuwbouwsector de bewustwording rondom natuur en klimaatadaptatie…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen in de stad: een investering die zichzelf terugbetaalt

Stedelijk groen is geen luxe, maar noodzaak. Dat blijkt uit een recente kosten-batenanalyse van Rebel en…

Lees verder
descriptionArtikel

Bezuinigingen op Nationale Parken gaan niet door

Er gaat een streep door de voorgenomen bezuinigingen op de Nationale Parken, zo besloot de Tweede Kamer onlangs…

Lees verder
descriptionArtikel

Stedelijke omgeving biedt hoop voor insecten

Wereldwijd wordt 40 procent van de insecten met uitsterven bedreigd en ook in Nederland is het slecht gesteld…

Lees verder
descriptionArtikel

De staat van de Nederlandse Biodiversiteit

Naturalis presenteerde afgelopen week de eerste editie uit van het Statusrapport Nederlandse Biodiversiteit.…

Lees verder
flash_onNieuws

Breda zet groene standaard als national park city

Breda heeft op 20 mei 2025 als eerste stad in Nederland én de Europese Unie de titel National Park City…

Lees verder
descriptionArtikel

Sta op het podium van Congres Natuurlijk 2025

Op donderdag 27 november 2025 vindt de zevende editie van Congres Natuurlijk plaats…

Lees verder
descriptionArtikel

Zorgvuldige inpassing in uniek beschermd landschap

Ga mee op excursie naar Droogmakerij de Beemster en ontdek hoe je in dit UNESCO Werelderfgoedgebied honderden…

Lees verder