Sneller en effectiever speeltoestellen inspecteren

timer 2 min
Sneller en effectiever speeltoestellen inspecteren

Door de afdeling geo-informatie te koppelen aan het beheer van de openbare ruimte maakt gemeente Geldrop-Mierlo de slag naar professioneel beheer en data op orde.

In het hele land wordt gewerkt aan de Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT), een gedetailleerde digitale kaart van Nederland. In Geldrop-Mierlo maken ze de slag naar professioneel beheer en data op orde.

“Dat doen we onder meer door de afdeling geo-informatie te koppelen aan het beheer van de openbare ruimte”, vertelt Michel van de Spijker, adviseur GeoICT. “We maken de overgang van losse beheersystemen naar één integraal systeem dat gekoppeld wordt aan de BGT." Als onderdeel van dit project wordt gewerkt aan een ultiem proces en daarbij behorend paspoort voor het onderdeel speeltoestellen.

Veel vrijheid

In dit softwaresysteem heeft elk object in de openbare ruimte een eigen paspoort, of het nu gaat om verharding, groen of speeltoestellen. “We hebben veel vrijheid binnen de software om het paspoort in te richten en aan te laten sluiten bij onze beheerprocessen.” Om uit te vinden hoe het paspoort van speeltoestellen er precies uit moest komen te zien, ging beheerder Robin Schatsbergen van de gemeente om tafel met DataQuint en de inspecteurs van ABOS, het bedrijf waar de gemeente het beheer van speeltoestellen heeft neergelegd.

Live meekijken

“Het voordeel van dit systeem is dat onze beheerders als het ware live kunnen meekijken met de inspecteur”, vindt Van de Spijker. “Op het moment dat de inspecteur invoert dat een speeltoestel gerepareerd dient te worden, zien we dat meteen en kunnen we gelijk actie ondernemen.” Het systeem zorgt er ook voor dat de inspectie sneller is afgerond dan vroeger, dat de kwaliteit van de data verbeterd wordt en de inspecteur in het veld zijn werk beter kan doen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuwe Utrechtse openbare ruimtegids versterkt integrale gezonde stad

Utrecht publiceerde onlangs een vernieuwd Handboek Openbare Ruimte waarin niet alleen inrichting, maar ook…

Lees verder
descriptionArtikel

Goed ontwerp en beheer voor veilige gemeenschappen

In het Nieuw Handboek Veilig Ontwerp en Beheer, sociale veiligheid in wijken, buurten en buitenruimte schrijven…

Lees verder
descriptionArtikel

Breda opent het eerste volledig rookvrije stadspark in Nederland

In Breda werkt de gemeente aan de realisatie van het Seeligpark, dat op 6 mei 2026 zijn deuren opent en, naar…

Lees verder
descriptionArtikel

Samen aan de slag voor een gezondere leefomgeving!

Een gezondere leefomgeving ontstaat niet vanzelf. We weten al veel over wat werkt, maar de stap van weten naar…

Lees verder
flash_onNieuws

ZonMw deelt lessen over samenwerken aan gezonde leefomgeving

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd over samenwerken aan een gezonde leefomgeving. De bundel…

Lees verder
flash_onNieuws

Strokenbeleid moet Gelderland helpen uit de stikstofimpasse te komen

De provincie Gelderland heeft een nieuw strokenbeleid vastgesteld om de stikstofuitstoot rond kwetsbare…

Lees verder
descriptionArtikel

Kader voor gezondheid in de openbare ruimte: vuistregels voor bewegen, groen en ontmoeten

Het RIVM presenteert een set ruimtelijke vuistregels gericht op het bevorderen van gezondheid in de openbare…

Lees verder
descriptionArtikel

Investeren in een schoner milieu levert wereldwijde voordelen op

Een recent rapport van het United Nations Environment Programme (UNEP) laat zien dat investeringen in een…

Lees verder