Samenwerken in digitale ecosystemen

timer 2 min
Samenwerken in digitale ecosystemen

Om de huidige maatschappelijke opgaven het hoofd te bieden is samenwerken noodzakelijk. De digitale wereld is daarin niet alleen facilitator, maar ook een vormende kracht.

Met digitale technieken wordt samenwerken immers makkelijker, dat hebben we de afgelopen maanden gemerkt. Massaal stapten we over van fysieke bijeenkomsten naar online meetings. Dit is echter slechts een voorbeeld, samenwerken gaat natuurlijk verder dan af en toe een vergadering via Teams.

Het Digitale Ecosystemen Instituut (DEI) benadert samenwerken vanuit het idee dat nieuwe ontwikkelingen ontstaan binnen een ecosysteem van bedrijven, instituties en maatschappelijke beweging, versneld en vormgegeven door digitalisering van werk en kennis. Op basis van wetenschappelijke inzichten werkt het instituut met allerlei partners aan het ontwikkelen van nieuwe oplossingen voor vraagstukken uit de praktijk, en daarmee verzamelen we nieuwe inzichten voor de wetenschap. Zo is de cyclus van het ecosysteem weer rond.

De multistakeholder aanpak staat centraal in het DEI, er wordt op basis van wetenschappelijke inzichten gewerkt aan het ontwikkelen van nieuwe oplossingen voor vraagstukken uit de praktijk. Dat doet het DEI in eerste instantie op vier thema’s: Corporate IT, FinTech, Smart Cities en Smart Industry.

De praktische oplossingen die met het ecosysteem gedachtegoed worden ontwikkeld, zijn voorbeelden van hoe wel of juist niet een specifieke uitdaging aan te gaan. Maar groter dan dat, brengt elke samenwerking in het DEI ook meer kennis van het werken in ecosystemen an sich met zich mee. Daarom ziet DEI zichzelf als een center of expertise, en als een incubator voor het ecosysteemdenken.


Tijdens de tweede editie van het Verbindingsfestival verzorgt het DEI in samenwerking met Neyenrode Business University een Minor Class Digitale Ecosystemen. Leer de grondbeginselen van digitale ecosystemen kennen op 29 september! Bemachtig hier je gratis ticket.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Floor Milikowski: 'Een buurt is meer dan een verzameling woningen'.

Tijdens het symposium Gezonde Buurten op 6 november in Apeldoorn is geograaf en schrijver Floor Milikowski een…

Lees verder
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij gezondere gebiedsinrichting

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder
descriptionArtikel

Bomen voor een leefbare omgeving

In zijn boek De stad is (g)een bos legt auteur Wim Peeters uit waarom bomen in een stad zo belangrijk zijn.

Lees verder
descriptionArtikel

Hoe loopt vergroening in de pas met verstedelijking?

De vergroeningsopgave realiseren in combinatie met de woningbouwopgave. Dat is de centrale boodschap van het…

Lees verder
descriptionArtikel

Ontwerp Nota Ruimte: veel aandacht voor gezondheid

De rijksoverheid heeft de Ontwerp-Nota Ruimte gepubliceerd, de langetermijnvisie voor de inrichting van…

Lees verder
flash_onNieuws

Samenwerking in de wijk verlaagt zorgkosten

In buurten waar verschillende partijen samenwerken om sportdeelname te stimuleren, dalen de zorgkosten…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuwe tool RIVM en TNO geeft inzicht in hoe gezond leefomgeving is

Het RIVM maakte met TNO een instrument om meer inzicht te krijgen in hoe gezond de leefomgeving is. De tool is…

Lees verder
descriptionArtikel

Wat kunnen we leren van de Friese bloeizones?

In Friesland staan gezonde leefomgevingen al enkele jaren op de agenda. Dat komt…

Lees verder