Project Klimaatadaptatie en Gezondheid toont eerste resultaten

Het project Klimaatadaptatie en Gezondheid brengt de gezondheidseffecten van klimaatverandering onder de aandacht van GGD'en gemeenten. Voor GGD'en is er nu een handreiking gepubliceerd, er wordt gewerkt aan een handreiking voor buiten de GGD'en.

Hoe reduceer je gezondheidseffecten van klimaatverandering? En wat is de rol van de diverse GGD-afdelingen en gemeenten hierin? Deze vragen staan centraal in het project Klimaatadaptatie en Gezondheid en dit onder de aandacht brengt bij GGD'en en gemeenten.

Voor GGD'en is een handreiking geschreven omtrent het verminderen van gezondheidseffecten als gevolg van klimaatverandering. Afgelopen december is de eerste versie van de handreiking afgerond en beschikbaar gesteld voor medewerkers van GGD'en. Inmiddels is de handreiking ook online te vinden op GGD GHOR Kennisnet. Er komt binnenkort ook een handreiking voor buiten de GGD'en beschikbaar.

De projectgroep gaat nu in gesprek met diverse GGD-teams en gemeenten om de gezondheidseffecten van klimaatverandering te benadrukken en te laten zien welke maatregelen genomen kunnen worden. Dit zal ook waardevolle informatie opleveren voor het aanpassen van de richtlijnen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe kwantificeer je het klimaatadaptief vermogen van pleinen?

Veel pleinen in de Rotterdamse buitenwijken zijn in de zomer vreselijk heet en daardoor niet geschikt als…

Lees verder
descriptionArtikel

TNO over de gezonde leefomgeving en sociale cohesie

Sociale cohesie speelt een cruciale rol in de gezondheid en leefbaarheid van…

Lees verder
descriptionArtikel

Groen in de hoofdrol: verrassend veelzijdig en verbindend

Groen doet goed – voor zowel mensen als dieren is dat allang geen vraag meer.…

Lees verder
descriptionArtikel

Naar een sociaal-ruimtelijke agenda voor een gezonde wijkleefomgeving

Meer en meer wordt duidelijk hoe sterk de inrichting van de leefomgeving – van…

Lees verder
flash_onNieuws

Samenwerken aan toekomstbestendige rivieren voor een klimaatrobuust rivierengebied

Begin april 2025 is in Zaltbommel het programma 'Ruimte voor de rivier 2.0' officieel van start gegaan. Dit…

Lees verder
descriptionArtikel

‘De binnenstad verregaand vergroenen zonder water heeft geen zin’

Het is een treurig gezicht. Groen dat staat te verpieteren in de binnenstad. Daar…

Lees verder
descriptionArtikel

Van bewegen naar beleid: Mobiliteit in de gezonde leefomgeving

Mobiliteit speelt een sleutelrol in een leefbare en gezonde leefomgeving. Tijdens het Blue Zone Festival op 15…

Lees verder
descriptionArtikel

Nature Based Solutions winnen terrein

Succesvolle implementatie van nature based solutions als antwoord op opgaven als klimaatadaptatie en…

Lees verder