We kunnen smart mobility inzetten om toekomstige problemen voor te zijn. Dat vertelde Ananda Groag, mobiliteitsexpert van ShareNL, tijdens haar keynote op het Parkeerbeheercongres (video).
'Met smart mobility kunnen we problemen voorkomen'
Zo vragen mobiliteitsstrends ook om een alternatief voor parkeerinkomsten. Momenteel kijken we nog heel ouderwets naar problemen die op ons afkomen, stelt Groag. Ze hield de aanwezigen voor dat er momenteel vier megatrends spelen in de mobiliteitssector. De eerste is elektrisch rijden. Dit heeft volgens Groag geen grote invloed hebben op het aantal parkeerplaatsen. Wel leidt het ertoe dat steeds meer van die parkeerplaatsen van stekkers worden voorzien.
De tweede trend is de opkomst van de zelfrijdende auto. Daardoor is het niet meer nodig om de auto in de stad te parkeren. Het betekent wel dat er aan de rand van de stad strategische verzamelplaatsen moeten komen, waar ook het onderhoud aan de auto moet plaatsvinden. Groag voorziet ook een rol voor de zelfrijdende auto in buitengebieden. Daar kan het als variant op het ov een alternatief vormen voor ‘dunne’ onrendabele buslijnen.
De derde trend is het feit dat auto’s steeds slimmer worden en met elkaar en andere apparaten in contact staan.
De vierde trend tenslotte is de deeleconomie. Volgens Groag kan dit leiden tot een forse besparing in de openbare ruimte. En dat is van groot belang, omdat de stilstaande auto momenteel naar schatting 50 procent van de openbare ruimte in beslag neemt. En dat inzicht is niet nieuw, vertelde Groag. Al in de jaren ’60 waren het de provo’s die via witkarren en witte fietsen het delen promootten.
Gevolgen
Groag schetste ook een aantal gevolgen van deze trends. Zo zal de auto steeds meer uit de binnenstad verdwijnen en kan de last mile via duurzaam vervoer worden afgelegd. Ook komt er een nieuwe infrastructuur, inclusief plekken voor autodelen. En drop off en pick upplekken, die nu nog vaak officieus in steden worden gerealiseerd.
Voor parkeren betekent het een ander type inkomsten. Groag verwacht dat de trends ertoe leiden dat parkeerinkomsten in de binnenstad in de toekomst plaats maken voor dynamisch ruimtegebruik en beprijzing naar gebruik. Zij noemde dit de curb, wat betekent dat men over de stoeprand heen moet durven stappen.
Door smart mobility in te zetten, kunnen we problemen voor zijn. "Smart mobility biedt ons heel veel oplossingen." In onderstaande video legt Groag uit welke oplossingen dat kunnen zijn.
Meest gelezen
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
‘Het gaat om de sociale context waarin je een woning bouwt’
Bij nieuwe bebiedsontwikkeling gaat het Esther Agricola, regiodirecteur bij BPD|Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (…
Groene woonomgeving vermindert vraag naar geestelijke gezondheidszorg
Mensen in groenere wijken doen minder vaak een beroep op geestelijke gezondheidszorg, blijkt uit onderzoek van…
Klimaatverandering en milieuvervuiling belangrijkste bedreiging voor gezondheid Nederlanders
Klimaatverandering en milieuvervuiling behoren tot de belangrijkste internationale dreigingen voor de…
Nieuwe handreiking VTH helpt provincies sturen op een gezonde leefomgeving
Het Interprovinciaal Overleg (IPO) heeft een handreiking laten opstellen die provincies ondersteunt bij het…
Verwachte gezondheidswinst Schone Lucht Akkoord groter dan eerder geraamd
De derde voortgangsmeting van het Schone Lucht Akkoord (SLA) laat zien dat schonere lucht in 2030 naar…
Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden
Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke…
Eenzaamheid bestrijden met goede inrichting openbare ruimte
Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…
Noord-Brabant loopt voorop met ontwikkeling van voedselbossen
De provincie Noord-Brabant heeft het grootste areaal voedselbossen van Nederland. In totaal gaat het om circa…
Reactie toevoegen