CBS: 4 op 10 volwassenen bewegen voldoende

Foto: Shutterstock

44 procent van de Nederlandse volwassenen beweegt voldoende, gemeten naar de Beweegrichtlijnen van de Gezondheidsraad. Die schrijven voor dat volwassenen elke week minimaal 2,5 uur aan matig intensieve activiteiten moeten doen, zoals fietsen of zwemmen, en dat verspreid over meerdere dagen in de week. Twee keer per week botversterkende activiteiten doen completeert het lijstje van de Gezondheidsraad.

Uit onderzoek van het CBS in samenwerking met het RIVM blijkt dat 44 procent van de volwassenen hieraan voldoet. Dit is minder dan in 2017, toen hetzelfde onderzoek werd uitgevoerd. 

Lees hier alle uitkomsten van het onderzoek

Webinar Beweegvriendelijke Leefomgeving

Weten hoe je de mensen in jouw gemeente meer aan het sporten en bewegen kunt krijgen? Schrijf je dan in voor het gratis webinar van Kragten, in samenwerking met Biind en Kenniscentrum Sport & Bewegen op 5 oktober.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

MOVE24 in Den Bosch: van ommetje tot open sportpark

Op donderdag 8 oktober 2026 vindt de derde editie van MOVE24 plaats in de Maaspoort in Den Bosch, met de…

Lees verder
descriptionArtikel

'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'

Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…

Lees verder
descriptionArtikel

Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken

De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…

Lees verder
descriptionArtikel

Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte

Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…

Lees verder
flash_onNieuws

Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid

Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…

Lees verder
descriptionArtikel

Maatschappelijke impact met wetenschappelijke vuistregels

Twintig jaar geleden begon Rick Prins zijn onderzoek naar de beweegvriendelijke…

Lees verder
descriptionArtikel

Masterclass 'Bewegen als katalysator voor de Blue Zone-aanpak'

Een gezonde samenleving ontstaat niet alleen door meer sport, maar door omgevingen te creëren waarin bewegen…

Lees verder
descriptionArtikel

Nieuwe leeromgeving Beweegvriendelijke Werklandschappen

We zijn kampioen zitten in Nederland. Gemiddeld maar liefst 9,1 uur per dag zitten we op ons gat en iedereen…

Lees verder