De landen Nederland, Duitsland, Finland, Spanje en Luxemburg, alsook autofabrikanten en aanbieders van navigatiesystemen, gaan informatie met elkaar delen over omstandigheden op de weg.
EU-landen en fabrikanten gaan data wegomstandigheden delen
Die afspraken zijn gemaakt samen met minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) tijdens het ITS-congres in Eindhoven op 3 juli, zo is te lezen op Verkeer in Beeld. De afspraken moeten ervoor zorgen dat automobilisten toegang krijgen tot meer informatie over hun situatie op de weg, zoals gladheid, spookrijders of pechgevallen. Dit om de verkeersveiligheid te bevorderen.
Het komende jaar gaan autofabrikanten BMW, Volvo, Ford en Daimler, EU-lidstaten Nederland, Duitsland, Finland, Spanje en Luxemburg en navigatieaanbieders TomTom en Here informatie delen. Er lopen nog gesprekken met andere Europese landen en bedrijven over deelname aan deze samenwerking.
Meest gelezen
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
'De oude meetlat maakt de verkeerde keuzes logisch'
Steeds meer gemeenten en organisaties spreken over een 'gezonde leefomgeving'. maar dreigt de term oderhand…
Waarom meiden de openbare ruimte minder vaak gebruiken
De openbare ruimte is niet voor iedereen even uitnodigend. Vooral meisjes en jonge vrouwen maken aanzienlijk…
Wadi's als kans voor klimaatadaptatie en BOSS-ruimte
Steeds meer gemeenten worstelen met een stapeling van ruimtelijke opgaven: klimaatadaptatie, woningbouw en de…
Provincie Zuid-Holland zoekt beweeginitiatieven als waardevolle input voor gemeentelijk beleid
Voor de vijfde keer gaat de provincie Zuid-Holland op zoek naar het Beste Beweeginitiatief en de Beste…
Stadsnatuur is meer dan franje: het groeneffect ontsluierd
Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…
Gezondheid is geen bijzaak meer in ruimtelijke plannen
De meeste Nederlanders komen alleen met de GGD in aanraking als ze een vaccinatie voor een verre reis moeten…
TNO en partners lanceren handreiking voor gezonde wijken
TNO heeft samen met Brink, Urban Sync, Rho Adviseurs en Horizons een handreiking gepubliceerd die gezondheid…
‘Het gaat om de sociale context waarin je een woning bouwt’
Bij nieuwe bebiedsontwikkeling gaat het Esther Agricola, regiodirecteur bij BPD|Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (…
Reactie toevoegen