Bewoners aan basis Zwolse klimaatstraat

timer 2 min
Bewoners aan basis Zwolse klimaatstraat

Bomen in de straat zorgen voor verkoeling en trekken dieren aan

Bij zware regenbuien liepen de Bernisse en de Kleine Alm in Zwolle steevast onder water. Tijd voor een opknapbeurt die de straten klimaatadaptief maken, vonden de bewoners.

De straten in de wijk de Aa-landen zijn verouderd. Ze zijn versteend en mede hierdoor niet bestand tegen de gevolgen van klimaatverandering. Stevige regenbuien zorgden vaak voor zware wateroverlast. Op verzoek van de buurtbewoners ging wijkbeheerder Monique Wiegers met hen in gesprek. Samen met bewoners, het waterschap en woningcorporaties werd besloten een Klimaatstraat te maken.

Meer groen, minder tegels

Een Klimaatstraat is beter dan 'normale' straten bestand tegen klimaatveranderingen en heeft een leef- een woonklimaat dat prettig is voor mensen en dieren. Kortom: meer groen, minder tegels. Overtollig regenwater wordt sneller afgevoerd door grond, grind en waterpasserende bestrating, terwijl groen in de vorm van bomen, planten en bloemen verkoelend werken én insecten aantrekken. 

Participatie

De opknapbeurt wordt uitgevoerd door de gemeente in samenwerking met de bewoners. Wijkbeheerder Monique Wiegers: "Wat ik heel bijzonder vond, was dat de bewoners direct al aangaven dat zij het ook wel zelf wilden doen.”

Klimaatboom

In Bernisse komt de eerste Klimaatboom van Zwolle. Het regenwater van de daken wordt opgenomen in een buffer van ondergrondse kratten rond de Klimaatboom en vervolgens in een droge periode door de boomwortels opgenomen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Strokenbeleid moet Gelderland helpen uit de stikstofimpasse te komen

De provincie Gelderland heeft een nieuw strokenbeleid vastgesteld om de stikstofuitstoot rond kwetsbare…

Lees verder
flash_onNieuws

Nederland onvoldoende voorbereid op toenemende risico’s van extreme regen

Nederland bereidt zich nog onvoldoende voor op de veiligheidsrisico’s van extreme regen. Dat stelt de…

Lees verder
descriptionArtikel

Forse investering nodig voor klimaatbestendige hoofdstad

Ingenieursbureau Arcadis heeft voor de gemeente Amsterdam doorgerekend wat het per buurt kost én oplevert om de…

Lees verder
descriptionArtikel

1000 hectare extra groen in Rotterdam

Gemeente Rotterdam presenteerde onlangs het toekomstperspectief Groene Waterstad 2050. De ambitie is om…

Lees verder
descriptionArtikel

Amsterdamse inspiratie voor klimaatadaptief bouwen

Met de gids Inspiratie voor klimaatadaptief bouwen in 17 maatregelen publiceerde…

Lees verder
descriptionArtikel

Groene metamorfose Parijs onder de loep

Parijs ondergaat in hoog tempo een groene transformatie. Deze opmerkelijke verandering was voor scape magazine…

Lees verder
descriptionArtikel

Waarom sociale infrastructuur cruciaal is bij klimaatadaptatie

Nederland staat voor steeds grotere klimaatuitdagingen: hittegolven, zware regenbuien, droogte en…

Lees verder
descriptionArtikel

WKR: 'Maak vaart met klimaatvisie'

Een toekomstvisie op een klimaatneutraal en klimaatbestendig Nederland geeft de samenleving persepctief en…

Lees verder